Strona główna Wiadomości Ubezpieczenie mieszkania – czy warto?

Ubezpieczenie mieszkania – czy warto?

Ubezpieczenie mieszkania – czy warto?
superpolisa_finansosferapl
Źródło: shutterstock

W codziennym życiu ciężko jest przewidzieć niektóre sytuacje. I chociaż staramy się im zapobiec, nie zawsze jest to możliwe. By więc uchronić się od finansowych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń losowych, warto wykupić ubezpieczenie mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania to oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych, np. MTU, Link4. Polisy stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby i oczekiwania klientów, którzy w każdym aspekcie swojego życia chcą czuć się bezpiecznie.

Różny zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie mieszkania jest polisą dość elastyczną, którą można dopasować do indywidualnych wymagań osób zainteresowanych. Najczęściej jednak zakres polisy obejmuje:

  • mieszkanie, tj. mury, urządzenia techniczne, elementy wykończenia, pomieszczenia przynależne,
  • stałe elementy mieszkania, tj. glazura, meble do zabudowy (wszystko to, co jest przymocowane na stałe i nie można tego zdemontować).

Wiele firm ubezpieczeniowych (między innymi MTU) pozwala także na ubezpieczenie mienia ruchomego oraz uwzględnia odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (w przypadku szkody na mieniu lub szkody na osobie).

Przed czym zabezpiecza ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania uwzględnia wiele zdarzeń losowych, na które narażone jest lokum wraz z jego wyposażeniem czy pomieszczeniami przynależnymi (tzn. strychem, piwnicą, itd.).

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje takie zdarzenia jak:

  • zniszczenie / uszkodzenie / utratę – przez pożar, uderzenie pioruna, grad, powódź, przepięcie, zalanie,
  • zniszczenie / uszkodzenie / utratę – przez wandalizm, kradzież z włamaniem, rozbój.

By otrzymać świadczenie w razie zdarzenia…

Pamiętaj, że istnieją sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty świadczenia. Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek, przed podpisaniem umowy zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU). Zawarte są tam wszystkie cenne informacje, które warto znać. Ubezpieczyciel bowiem może jasno określić wyłączenia oraz przypadki, w których następuje odmowa wypłaty świadczenia (np. wówczas, gdy okradzione mieszkanie nie było zamknięte).

Ubezpieczenie mieszkania – to może się opłacać

Chociaż każdy z nas ma nadzieję, że ubezpieczenie mieszkania nie będzie potrzebne, warto się zabezpieczyć. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy i w jakiej sytuacji dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Na ubezpieczenie mieszkania w razie kradzieży powinny zdecydować się osoby często podróżujące. Wiadomo, że nieobecność mieszkańców sprzyja włamaniom i kradzieżom. Posiadając polisę, można otrzymać świadczenie stanowiące rekompensatę w ramach zniszczeń czy braków sprzętu domowego. Uzyskane w ramach odszkodowania środki finansowe pozwolą na usunięcie szkód bez nadwyrężania domowego budżetu. Ubezpieczenie mieszkania daje ci także coś więcej – psychiczny komfort wynikający z mniejszego stresu o dobytek, który dla większości osób jest dobytkiem całego życia.

Jeśli chcesz wybrać korzystne ubezpieczenie mieszkania, wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki. Daje ona dostęp do propozycji nawet wszystkich firm ubezpieczeniowych, pozwalając na dogłębną analizę najlepszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb konkretnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.