Strona głównaWiadomościUbezpieczenia na życie - czy rzeczywiście są potrzebne?

Ubezpieczenia na życie – czy rzeczywiście są potrzebne?

ubezpieczenie ochronno inwestycyjneProblemy ze zdrowiem, pracą czy finansami nigdy nie są przyjemne. Często pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak można odpowiednio przygotować się i na taki scenariusz. Wystarczy wybrać skrojone na miarę potrzeb ubezpieczenie na życie.

Różne warianty ochrony

Niepotrzebny wydatek – tak ubezpieczenie na życie jest postrzegane przez część osób. Perspektywę zmieniają zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy los im nie sprzyja. Bowiem oszczędności nie zawsze wystarczą przecież na opłacenie wszystkich rachunków.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia na życie są dostępne w różnych wariantach. Wspólnym mianownikiem dla wielu z nich jest ochrona przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Polisa przydaje się więc nie tylko osobom, które po swojej śmierci chcą zabezpieczyć finanse najbliższych. Może okazać się pomocna m.in. w przypadku nagłego zachorowania czy wypadku. Zwłaszcza, że koszty leczenia czy rehabilitacji bywają wysokie. Również rekonwalescencja nie musi przebiegać zgodnie z założeniami. Niekiedy plany na przyszłość trzeba też radykalnie zmodyfikować ze względu na niezdolność do pracy. Z polisy na życie korzystają także osoby, które spłacają kredyt i chcą mieć dodatkowe zabezpieczenie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również grupowe ubezpieczenie na życie. Możliwość skorzystania z tego rozwiązania stwarzają pracodawcy, ale nie wszyscy. Składki pozostają stosunkowo niskie, a niekiedy ich część lub nawet całość jest opłacana przez firmę. Formalności są zredukowane do minimum, wystarczy podpisanie deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia.

Bezpieczniejsza przyszłość

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają również oferty dla osób, które chcą pomnażać swoje pieniądze, gdyż ubezpieczenie na życie może mieć charakter ochronno-inwestycyjny. Wpłacane środki są wówczas przeznaczane na ochronę oraz inwestowanie. Dzięki temu wypłata środków następuje nie tylko w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia.

Co ważne, nie brakuje osób, które odkładają w ten sposób na emeryturę – by w przyszłych latach utrzymać odpowiedni poziom życia czy mieć pieniądze na prywatną opiekę zdrowotną. Część klientów towarzystw ubezpieczeniowych zawierając polisę myśli z kolei przede wszystkim o przyszłości dzieci. Takie oszczędności przydają się bowiem np. na start w dorosłe życie, studia, pierwsze mieszkanie czy wesele.

Zwolenników mają też polisy inwestycyjne. Ich głównym celem jest gromadzenie kapitału, np. na remont czy podróże. Propozycja ta może też stanowić zabezpieczenie na okres utraty dochodów ze względu na przerwy zawodowe. Znalezienie nowej pracy czy wyciągnięcie własnego biznesu na prostą nie następuje z dnia na dzień. Produkt ten jest wybierany również ze względu na możliwość zarządzania majątkiem i decydowania o przekazaniu praw do niego. Po śmierci ubezpieczonego następuje bezpośrednie przekazanie środków wskazanym osobom. Nie jest konieczne postepowanie spadkowe w sądzie. Nie ma też ryzyka, że masa spadkowa przypadnie osobie, której zmarły nie chciał w ogóle obdarować.

Należy podkreślić, że ubezpieczenia mogą być zawierane na czas określony (np. 5 czy 10 lat lat) lub też dożywotnio. Przy czym towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość modyfikowania polisy w trakcie jej trwania. Do zmian często dochodzi ze względu na istotne wydarzenia w życiu ubezpieczonego (np. powiększenie rodziny). Co ważne, przed podpisaniem umowy należy przeanalizować jej Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), które określane są przez ubezpieczycieli.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular