Strona główna Wiadomości Mistrzowska kampania Banku Zachodniego WBK

Mistrzowska kampania Banku Zachodniego WBK

Mistrzowska kampania Banku Zachodniego WBK

Prawie 4 mln odsłon filmików na YouTube, 20 tys. osób biorących udział w konkursach i wzrost liczby fanów o ponad 10 tys. w kanałach social media – to najlepsze podsumowanie kampanii Banku Zachodniego WBK związanej z rozgrywkami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Aktywacje prowadzone pod hasłem #12zawodnik okazały się pod wieloma względami, m.in. rozpoznawalności, sympatii widzów czy zasięgu, najlepszą kampanią zorganizowaną przez bank w ostatnich latach oraz najbardziej kompleksową pod względem wykorzystania potencjału wydarzenia sportowego. 


– Projektując kampanie marketingowe stawiamy na elementy zaskoczenia, które lubimy łączyć z rozrywką. Tym samym zabiegamy o to, by odbiorcy, w tym przede wszystkim nasi klienci, chcieli przeżyć z nami wspólną przygodę. Tak było i tym razem, przy czym efekty przerosły nasze najśmielsze marzenia, bo kampania z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 była pod kilkoma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii banku połączyliśmy platformę sponsoringową z reklamową, dzięki czemu zrealizowaliśmy, a nawet więcej, przekroczyliśmy nasze cele biznesowe oraz wizerunkowe. Przygotowaliśmy unikalną w kanałach social media kampanię pod hasłem #12zawodnik, w której opowiadaliśmy o emocjach związanych z kibicowaniem i podkreślaliśmy poczucie wspólnoty Polaków. Przy okazji tego wspaniałego futbolowego wydarzenia byliśmy jedną z najlepiej widocznych instytucji w mediach tradycyjnych, elektronicznych oraz społecznościowych. A to potwierdza, że nieszablonowa kreacja plus jej odważna realizacja przy pewnej dozie intuicji oraz szczęścia gwarantują emocje, a co za tym idzie sukces marketingowy, szczególnie w kontekście tak znakomitych osiągnięć sportowych naszej reprezentacji – mówi Artur Sikora, CMO Banku Zachodniego WBK.

 

Dwie połowy i dogrywka, czyli 3 etapy kampanii


Kampania Banku Zachodniego WBK związana z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2016 trwała od kwietnia do początku lipca br. i była podzielona na trzy etapy. W pierwszym pod hasłem „Jakim kibicem jesteś” opublikowano serię 5 filmików, pokazujących jak kibicują: ojciec i syn, piłkarz, biegacz, malarka i judoka. Ta część działań przyniosła bankowi największy wzrost liczby fanów w kanałach social media – o ponad 4,1 tys. osób.

 

W maju i na początku czerwca trwał drugi etap kampanii składający się z dwóch części – „Odtwarzamy akcje” z udziałem Krzysztofa Golonki i Mateusza Borka oraz „Triki z Golonką”. W obu etapach opublikowano serię filmików z udziałem panów, które w sumie były wyświetlane prawie 3 mln razy. Dodatkowo, zorganizowano dwa konkursy – w pierwszym kibice zgadywali, kiedy i w jakim meczu padła pokazywana bramka, a w drugim, mieli odpowiedzieć, czy zaprezentowany trik z piłką jest prawdziwy czy nie. Zainteresowanie konkursami przerosło oczekiwania samych autorów – w sumie wzięło w nich udział ponad 19 tys. osób.

 

Ostatni etap kampanii został zrealizowany w czerwcu i przebiegał pod hasłem „5 sposobów na…”. Kibicom prezentowano film przedstawiający jak samemu można zrobić gadżety pomocne przy kibicowaniu. Film zrealizowany we współpracy z jednym z najpopularniejszych youtuberów, autorem vloga „5 sposobów na…” wyświetlono aż 900 tys. razy.

 

Każdy kibic to #12 zawodnik


Unikalną częścią kampanii Banku Zachodniego WBK była akcja pod hasłem #12zawodnik, w której opowiadano o emocjach związanych z kibicowaniem i podkreślano poczucie wspólnoty Polaków. Przygotowano też specjalną stronę internetową www.12zawodnik.bzwbk.pl, na której zbierane były wszystkie najważniejsze informacje dotyczące meczów, pokazywano zaangażowanie banku w Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 oraz przedstawiono ofertę banku przygotowaną specjalnie na tę okazję.  

Idea akcji została przeniesiona też do oddziałów, w których klienci mogli otrzymać piłkarski zestaw kibica, w tym między innymi autorskie szaliki #12zawodnika. Podczas kampanii ponad 120 tys. kibiców otrzymało takie szaliki.

 

Dzięki kompleksowej i oryginalnej kampanii, Bank Zachodni WBK, pomimo że nie był oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016, był jedną z najlepiej widocznych instytucji podczas rozgrywek. Tylko post z podziękowaniami dla kadry narodowej na profilu banku na Facebooku po meczu Polska-Portugalia został wyświetlony aż 570 tys. razy.

 

Za pomysł akcji, założenia strategiczne i realizację odpowiadają agencje z grupy Red8: Red8 Advertising oraz Red8 Digital, za produkcję spotów odpowiada dom produkcyjny Propeller.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.