Tokenizacja w Banku Zachodnim WBK "Projektem Roku" według ZBP

System tokenizacyjny Banku Zachodniego WBK został „Projektem Roku 2016” podczas XII Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanego przez Związek Banków Polskich.


Tokenizacja to standardy dostarczane przez organizacje płatnicze Visa i MasterCard. Za ich pomocą zwykła do tej pory plastikowa karta może zostać osadzona w urządzeniu mobilnym i wykorzystana np. do zbliżeniowych płatności mobilnych. Co bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, tokenizacja gwarantuj, że na urządzeniu mobilnym nigdy w żadnej sytuacji nie jest umieszczony rzeczywisty numer karty Klienta, a jedynie numer token unikalny dla danego instrumentu płatniczego i urządzenia mobilnego.

 

Dostarczanie Klientom bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań ma zawsze najwyższy priorytet w banku. W tej chwili w banku wykorzystujemy tokenizację do udostępniania Klientom usługi Android Pay. Dzięki niej, klienci mogą dodać swoją kartę płatniczą do cyfrowego portfela dostarczanego przez Google i wykonywać transakcje w POS oraz tzw. in app payments. W przyszłości dzięki tokenizacji możemy rozwijać płatności kartowe w rozwiązaniach z zakresu Internet of Things, innych zewnętrznych cyfrowych portfeli oraz we własnych aplikacjach mobilnych – mówi Błażej Mika, Dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami Banku Zachodniego WBK.

 

Kongres Gospodarki Elektronicznej jest corocznym spotkaniem przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego i naukowego, których codzienna działalność ma wpływ na kształtowanie i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce.

W konkursie rozstrzygniętym podczas Kongresu, oprócz Projektu Roku przyznano również wyróżnienia w trzech innych kategoriach: Ambasador Gospodarki Elektronicznej, Partner Roku oraz Dziennikarz Roku.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.