Strona główna Wiadomości Hackathon wyjątkowy maraton innowacji i giełda pomysłów dla firm

Hackathon wyjątkowy maraton innowacji i giełda pomysłów dla firm

Hackathon wyjątkowy maraton innowacji i giełda pomysłów dla firm

Hackathony to stosunkowo młode zjawisko, które w ostatnim czasie stało się doskonałą platformą wymiany doświadczeń dla korporacji i globalnych firm, poszukujących talentów wśród innowacyjnych startupów z branży fintech. Tegoroczny Hackathon, organizowany przez Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z Microsoft, Mastercard oraz The Heart, europejskim centrum współpracy korporacji i startupów, jest tego doskonałym potwierdzeniem.


Współpraca ze startupami podczas hackathonu to pasmo wzajemnych korzyści zarówno dla prezentujących swoje pomysły utalentowanych programistów, jak i dla przedsiębiorstw i organizacji. Ci pierwsi mają wyjątkową szansę na bycie dostrzeżonym, z kolei korporacje mogą pozyskać potencjalnych pracowników i wdrożyć innowacyjne rozwiązania w swojej instytucji.  

Hackathon to w tej chwili jedna z bardziej popularnych metod na rozwijanie innowacji w organizacji. To sposób na pozyskiwanie innowacyjnych pomysłów i partnerów z zewnątrz. Cieszymy się, że Mastercard jako jeden z partnerów technologicznych mógł merytorycznie wesprzeć organizację tego wydarzenia mówi Tomasz Owczarek, koordynator projektów wewnętrznych PMO w Mastercard, partner warszawskiej edycji BNP Paribas International  Hackathonu.

 

Młode przedsiębiorstwa, które chcą zaistnieć na rynku, coraz częściej angażują się w tego typu przedsięwzięcia. Jednym z motorów napędowych do udziału w hackathonach jest szansa na zdobycie międzynarodowego know-how, wsparcie od najlepszych mentorów, poznanie wspaniałych ludzi oraz, jak w przypadku BNP International Hackathonu, możliwość inkubacji swojego rozwiązania podczas półrocznego programu akceleracyjnego w strukturach Banku. Korzyści, jakie firmom daje współpraca ze startupami dostrzega również Tomasz Rudolf, prezes The Heart, europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów.

 

Startupy to aktualnie gorący temat i wiele spółek spotyka się z ich przedstawicielami. Myślę, że w najbliższym czasie sukces odniosą te spółki, które będą umiały wykorzystać wartość jaką dają startupy, będą skutecznie wdrażać rozwiązania i budować z nimi długofalowe partnerstwo zauważa Tomasz Rudolf, partner tegorocznego BNP International Hackathonu w Warszawie.

 

Takie wydarzenie jak hackathon, będący platformą spotkań dużych firm ze startupami, to również wyjątkowa okazja do tego, by zainicjować niebanalny pomysł, który może szybko zostać zaimplementowany w działalności firmy organizującej wydarzenie.

 

Zdarza się, że podczas hackathonów pojawia się przełomowa inicjatywa czy pomysł, który w krótkim czasie może zostać wdrożony. Najczęściej jest absorbowany przez bank lub organizatora wydarzenia. Czasem jednak powstaje rozwiązanie, które może być zastosowane do szerszej grupy odbiorców na rynku powiedziała Joanna Molik, Digital Advisor w Microsoft Polska, partner warszawskiej edycji BNP International Hackathon.

 

Udział w warszawskim Hackathonie ułatwił młodym przedsiębiorstwom dostęp do wiedzy Banku BGŻ BNP Paribas i wieloletniego know-how. Uczestnicy wydarzenia mogli również korzystać z wiedzy ekspertów w dziedzinie compliance, produktów, rynku, marketingu czy technologii. Hackathon dał im również okazję do zbudowania relacji z bankami oraz funduszami private equity, co bez wątpienia wpłynie na rozwój firmy i zaowocuje na przyszłość.  

 

Eksperci Banku BGŻ BNP Paribas, poza Hackathonem, dzielą się również swoją wiedzą i doświadczeniem podczas branżowych spotkań, aktywnie angażując się w promocję rozwoju startupów, w szczególności z branży fintech. 29 czerwca Michał Miszułowicz, menedżer odpowiedzialny za Nowe Technologie i Innowacje w Banku BGŻ BNP Paribas weźmie udział w konferencji poświęconej startupom Fintech Dragons Day 2017, której Bank został Partnerem Merytorycznym.

 

Warszawska edycja BNP Paribas International Hackathon odbyła się w Digital Knowledge Village na początku czerwca br. Zwycięzcą została firma Querona wirtualna baza danych, oferująca przystępne rozwiązania skierowane do przedsiębiorstw przechowujących liczne informacje w bazach danych, usprawniając tym samym codzienną pracę korporacji. Laureaci, obok nagrody pieniężnej, otrzymali zaproszenie do półrocznego programu akceleracyjnego we współpracy z Bankiem oraz The Heart, jednym z organizatorów wydarzenia.

 

BNP Paribas International Hackathon odbył się równolegle w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje aplikacje na grudniowym Demo Day w Paryżu, a najciekawsze propozycje mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas. 


Relacja z II edycji warszawskiego Hackathonu BGŻ BNP Paribas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.