Strona główna Wiadomości Serwis ekonomiczny Banku Pocztowego dla wszystkich

Serwis ekonomiczny Banku Pocztowego dla wszystkich

Serwis ekonomiczny Banku Pocztowego dla wszystkich

Bank Pocztowy uruchomił serwis ekonomiczny. Jest on prowadzony przez Monikę Kurtek (główna ekonomistka banku) i Piotra Łysienię (starszy ekonomista).

Serwis ekonomiczny jest dostępny m.in. poprzez stronę www.pocztowy.pl. W jego ramach każdy może zapoznać się z codziennymi publikacjami zespołu ekonomistów Banku Pocztowego – Dziennikiem Gospodarczym oraz komentarzami do danych makroekonomicznych i decyzji RPP.

– Chcemy codziennie dostarczać zainteresowanym czytelnikom porcję najważniejszych wydarzeń ekonomicznych z Polski i ze świata, które na bieżąco śledzimy i komentujemy. Nasze publikacje obejmują także rynki walutowe i rynki stopy procentowej, gdzie nie tylko podsumowujemy to co się na nich dzieje, ale także staramy się przewidywać co się na nich wydarzy – mówi Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

Dziennik Gospodarczy składa się z 5 części:

  • Wydarzenia ekonomiczne z kraju,
  • Wydarzenia ekonomiczne ze świata,
  • Wiadomości z rynku walutowego (FX) i  rynku stopy procentowej (FI),
  • Trendy średnioterminowe na rynkach finansowych (wykresy),
  • Tygodniowy kalendarz publikacji i wydarzeń w kraju i na świecie.

Monika Kurtek jest główną ekonomistką Banku Pocztowego od 2011 roku. W 2013 roku otrzymała prestiżową nagrodę „Byki i Niedźwiedzie” za zwycięstwo w rankingu prognoz rynkowych w 2012 roku, przyznawaną przez „Gazetę Giełdy Parkiet”. W prestiżowym rankingu Bloomberga Monika Kurtek zajęła 12 miejsce na świecie i trzecie wśród polskich ekonomistów. Wkład w oba wyróżnienia miał Piotr Łysienia, starszy ekonomista Banku Pocztowego.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego z bankowością związana jest od 8 lat. Zanim trafiła do Banku Pocztowego pracowała jako starszy ekonomista w Banku BPH. W latach 2000-2005 związana była z Ministerstwem Finansów – pracowała w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki.

Piotr Łysienia jest starszym ekonomistą Banku Pocztowego. Pracował w Biurze Strategii Polityki Pieniężnej Narodowego Banku Polskiego, gdzie zajmował się m.in. tworzeniem strategicznych dokumentów Rady Polityki Pieniężnej. W Banku BPH oraz JP Morgan Chase w Londynie jako analityk makroekonomiczny prognozował wybrane wskaźniki dla polskiej gospodarki.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.