Strona główna Wiadomości Saxo Bank zawiera umowę partnerstwa z Lufax

Saxo Bank zawiera umowę partnerstwa z Lufax

Saxo Bank zawiera umowę partnerstwa z Lufax

Saxo Bank, specjalista w zakresie transakcji i inwestycji online z wykorzystaniem różnorodnych aktywów, ogłosił zawarcie nowej umowy partnerstwa typu white label z największą chińską spółką zarządzającą finansami online – Lufax.

 

W ramach partnerstwa, które ma wejść w życie w ciągu trzech miesięcy, Lufax będzie korzystać z technologii stojącej za wielokrotnie nagradzaną platformą SaxoTraderGO, dostarczając klientom usługi dostępne na wszystkich typach urządzeń i oferujące kompletną funkcjonalność w całym cyklu transakcyjnym, początkowo w odniesieniu do funduszy notowanych na giełdzie i akcji gotówkowych.

 

Zagraniczni klienci Lufax bezpośrednio skorzystają z oferowanych przez Saxo różnorodnych instrumentów finansowych dzięki dostępowi do globalnych rynków kapitałowych z poziomu jednego rachunku obejmującego zarówno dane dotyczące produktów lokalnych, jak i zagranicznych.

 

Adam Reynolds, prezes Saxo Banku w regionie Azji i Pacyfiku, oświadczył: – Lufax to nasz strategiczny partner, który dzięki partnerstwu white label z Saxo Bankiem może zaoferować klientom najlepsze w swojej klasie rozwiązania inwestycyjne. Nasze drugie partnerstwo na chińskim rynku zawarte w ciągu ostatnich tygodni ma charakter wielopoziomowy, co podkreśla nie tylko nasze dążenie do wspierania inwestorów w tym regionie i pozycjonowania Saxo jako pośrednika na jednym z największych na świecie rynków finansowych, ale także siłę naszej platformy i technologii OpenAPI – naszym zdaniem oba te elementy stanowią przyszłość globalnego inwestowania.

 

Gregory Gibb, prezes Lufax, dodał: – Cieszy nas możliwość zaoferowania społeczności traderów alternatywnego kanału tego kalibru. Saxo Bank jest liderem transakcji online i jego doświadczenie wspiera naszą ambicję, by Lufax został wiodącym w Chinach dostawcą usług online w zakresie zarządzania majątkiem.

 

Dzisiejszą informację poprzedziło podpisanie w ubiegłym miesiącu trójstronnej umowy pomiędzy Saxo Bankiem, Wallstreet CN i LeanWork, które nastąpiło po rozpoczęciu działalności Saxo w Szanghajskiej Strefie Wolnego Handlu we wrześniu 2015 r.

Saxo Bank jako jedna z pierwszych instytucji finansowych udostępnił swoją infrastrukturę transakcyjną za pośrednictwem technologii OpenAPI. Dzięki tej decyzji, obejmującej infrastrukturę Saxo związaną z obrotem różnorodnymi aktywami i usługi typu back office, partnerzy, klienci i deweloperzy aplikacji uzyskali dostęp do innowacyjnych, tworzonych od ponad 20 lat rozwiązań, umożliwiających personalizację własnej działalności inwestycyjnej i tworzenia nowych strumieni przychodów.

 

Partnerstwa white label to kluczowy element działalności Saxo Banku, w ramach którego instytucje finansowe mogą w niezawodny, zaawansowany technologicznie i efektywny kosztowo sposób zastąpić swoją przestarzałą technologię transakcyjną.

Shanghai Lujiazui International Financial Asset Exchange (Lufax) to internetowy rynek transakcji w zakresie aktywów finansowych. Spółka została założona w Szanghaju przy wsparciu lokalnej administracji i w ciągu niecałych czterech lat stała się największą w Chinach firmą z sektora finansów online. W kwietniu tego roku liczba użytkowników Lufax wynosiła ponad 21 mln, z czego jedna czwarta to aktywni inwestorzy.

 

/ Saxo Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.