Strona główna Wiadomości W środę, 25 maja 2016 r., ruszają zapisy na akcje Alior Banku

W środę, 25 maja 2016 r., ruszają zapisy na akcje Alior Banku

W środę, 25 maja 2016 r., ruszają zapisy na akcje Alior Banku

Od 25 maja do 1 czerwca 2016 r. będzie można zapisywać się na nowe akcje Alior Banku w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych. Jednostkowe prawa poboru będzie można kupić lub sprzedać na giełdzie od 25 do 27 maja 2016 r. Inwestorzy powinni pamiętać, że niewykonane prawa poboru po zakończeniu zapisów na nowe akcje wygasną bez wynagrodzenia.

 

Emisja Alior Banku obejmuje 56.550.249 nowych akcji, emitowanych po cenie emisyjnej wynoszącej 38,90 zł za akcję. Prawa poboru zostały przyznane tym inwestorom, którzy byli akcjonariuszami Alior Banku na koniec 23 maja br. (dzień prawa poboru). Z uwagi na rozliczanie transakcji giełdowych w systemie T+2 (data transakcji plus dwa dni robocze), 19 maja br. był ostatnim dniem, w którym nabycie istniejących akcji Alior Banku na GPW umożliwiało uzyskanie prawa poboru.

 

Liczba akcji nowej emisji, do których nabycia upoważnia jednostkowe prawo poboru, wynosi 0,77777777778. Innymi słowy, do nabycia 7 akcji nowej emisji potrzebne jest 9 jednostkowych praw poboru, przy czym nie będzie możliwe złożenie zapisu na niecałkowitą liczbę nowych akcji.

 

Zapisy na nowe akcje Alior Banku w ramach wykonania prawa poboru będą przyjmowane od 25 maja do 1 czerwca 2016 r. Jednocześnie przyjmowane będą zapisy dodatkowe – mogą je składać inwestorzy, którzy byli akcjonariuszami Alior Banku na koniec 23 maja br. (także wówczas, gdy zdecydują się sprzedać przysługujące im prawa poboru i/lub istniejące akcje). Akcje, które nie zostaną objęte w ramach wykonania prawa poboru, zostaną w pierwszej kolejności przydzielone inwestorom uczestniczącym w zapisach dodatkowych.

Od 25 do 27 maja 2016 r. prawa poboru Alior Banku będą notowane na warszawskiej giełdzie, jako odrębny papier wartościowy. Kurs praw poboru będzie ustalany niezależnie od kursu akcji Alior Banku i będzie zależeć od kształtowania się popytu i podaży.

 

Co ważne, prawo poboru jest papierem wartościowym istniejącym tylko przez określony czas. Inwestorzy powinni pamiętać, że niewykonane prawa poboru wygasną w momencie zakończenia zapisów na nowe akcje, tj. po 1 czerwca 2016 r. W zamian za prawa poboru, które wygasną, nie będą przysługiwać żadne wynagrodzenie.

 

Zapisy na nowe akcje w ramach wykonania prawa poboru i zapisy dodatkowe inwestorzy mogą składać w swoim domu maklerskim lub banku, w którym na rachunku inwestycyjnym mają zapisane prawa poboru lub akcje Alior Banku.

 

Z emisji nowych akcji Alior Bank zamierza pozyskać 2,2 mld zł. Wpływy te pozwolą sfinansować planowany zakup wydzielonej części Banku BPH oraz wzmocnią kapitały własne połączonego banku.

 

Międzynarodowy dokument ofertowy (ang. International Offering Circular) z dnia 19 maja 2016 r. sporządzony w związku z międzynarodową ofertą prywatną nowych akcji Spółki, adresowany do inwestorów instytucjonalnych w kwalifikowanych jurysdykcjach, został uzupełniony w dniu 23 maja 2016 r. i jest dostępny na stronie internetowej Spółki.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.