Strona główna Wiadomości Sławomir Lachowski Prezesem FM Banku PPB S.A.

Sławomir Lachowski Prezesem FM Banku PPB S.A.

Sławomir Lachowski Prezesem FM Banku PPB S.A.

Rada nadzorcza FM Banku PBP S.A. powołała na stanowisko prezesa zarządu Sławomira Lachowskiego. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Sławomir Lachowski będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu banku.

 

Tomasz Maciejewski, dotychczasowy prezes zarządu FM Banku PBP S.A. został powołany na stanowisko pierwszego wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za finanse (CFO).

 

Sławomir Lachowski jest twórcą mBanku i MultiBanku, banków detalicznych w grupie BRE. Z BRE Bankiem był związany blisko osiem lat, od listopada 2004 r. do marca 2008 r. zajmował stanowisko prezesa zarządu BRE Banku. Wcześniej, od sierpnia 1998 r. do maja 2000 r., był wiceprezesem PKO BP, a od początku 1993 r. do kwietnia 1998 r. – pierwszym zastępcą prezesa Powszechnego Banku Gospodarczego, wchodzącego w skład grupy bankowej Pekao SA. W latach 1983 – 1991 Sławomir Lachowski był pracownikiem Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Brał udział w pracach zespołu, który pod kierownictwem Leszka Balcerowicza pracował nad założeniami transformacji gospodarki centralnie planowanej w gospodarkę rynkową.

 

Sławomir Lachowski był ostatnio przewodniczącym rady nadzorczej Meritum Banku, jest też właścicielem firmy doradztwa strategicznego SL Consulting.

 

FM Bank PBP S.A. zmieni nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. (jest to marka jednej z linii biznesowej banku). Instytucja pod nazwą – Polski Banki Przedsiębiorczości S.A. – będzie się koncentrować na obsłudze mikro i małych przedsiębiorstw, jak również właścicieli przedsiębiorstw. Jednym z głównych celów jest wzmocnienie relacji z klientami. Na jesieni bank wdroży nowy, innowacyjny system bankowości internetowej dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz dla klientów detalicznych.

Źródło: FM Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.