Strona główna Wiadomości Santana, Deep Purple i legendy rocka z PKO Bankiem Polskim

Santana, Deep Purple i legendy rocka z PKO Bankiem Polskim

Santana, Deep Purple i legendy rocka z PKO Bankiem Polskim

Już po raz 10. w Dolinie Charlotty odbędzie się festiwal prawdziwych legend rocka. Wydarzenie rozpocznie koncert Suzi Quatro – 7 lipca, a dzień później wystąpi Carlos Santana. 25 lipca zagra Marillion i Mike & The Mechanics, a 26 – grupa wszech czasów Deep Purple. 5 sierpnia odbędzie się koncert grupy The Sisters Of Mercy.


Festiwal światowego formatu legend rocka, 6 sierpnia, zakończy występ Whitesnake. Partnerem jubileuszowego Festiwalu Legend Rocka jest PKO Bank Polski.

 

PKO Bank Polski kolejny rok jest partnerem Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. W ubiegłym roku na festiwalowej scenie wystąpili, m.in. Robert Plant z legendarnej grupy Led Zeppelin. Wcześniej grali tu także, m.in.: Bob Dylan, Ray Manzarek i Robby Krieger (The Doors), Procol Harum, Uriah Heep, Omega czy Alice Cooper. Na festiwalowej scenie nie brakowało także legend polskiej sceny rockowej, m.in. TSA, Perfect, Acid Drinkers czy Dżem. W tym roku dołączy do nich Kasia Kowalska.

 

Dolina Charlotty to kompleksowy resort leśnej scenerii na obrzeżach Słupska. Na terenie znajdują się ekskluzywne obiekty noclegowe, spa, baseny, restauracje, a także park linowy, fokarium, zoo z wyspą lemurów oraz amfiteatr, w którym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Od kilku lat z Doliną Charlotty współpracuje PKO Bank Polski.


Jako mecenas kultury, PKO Bank Polski od lat angażuje się także w projekty muzyczne, np. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Wratislavia Cantans, Bydgoski Festiwal Operowy czy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. Jest partnerem strategicznym Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i współpracuje z wieloma instytucjami, np. Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Operą i Filharmonią Podlaską, Operą na Zamku w Szczecinie czy Operą Nova w Bydgoszczy. W tym roku Bank był sponsorem głównym nowej wersji musicalu „Jesus Christ Superstar” przygotowanego przez Szkołę Muzyczną w Poznaniu specjalnie na uroczyste obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Bank chętnie włącza się też w przedsięwzięcia związane z muzyką jazzową czy rozrywkową, jak np. koncert światowej klasy perkusisty Billego Cobhama czy wirtuoza skrzypiec Robiego Lakatosa. Aktywnie włącza się także w projekty edukacji kulturalnej, wspierając np. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.