Strona główna Wiadomości Ruszają zapisy na obligacje Banku Pocztowego

Ruszają zapisy na obligacje Banku Pocztowego

Ruszają zapisy na obligacje Banku Pocztowego

Dzisiaj rozpoczynają się zapisy na obligacje Banku Pocztowego przeznaczone dla inwestorów indywidualnych, które potrwają do 3 czerwca 2016 r. W pierwszej serii obligacji emitowanych w ramach Programu Publicznych Emisji Obligacji, Bank Pocztowy oferuje inwestorom obligacje podporządkowane o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł.

Oferowane są obligacje dziesięcioletnie o stałym oprocentowaniu w pierwszym okresie odsetkowym równym 4,5% w skali roku. W kolejnych okresach oprocentowanie obligacji będzie ustalane w oparciu o stawkę WIBOR 6M plus 2,8 punktu procentowego marży. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 100 zł.

– Celem naszej emisji jest pozyskanie środków na zwiększenie kapitałów jakimi dysponujemy. Stanie się tak po uzyskaniu zgody ze strony KNF na zaliczenie środków z emisji do funduszy własnych Banku. Wzmocnimy przez to nasze współczynniki kapitałowe. Dzięki temu będziemy mogli rozwinąć naszą akcję kredytową skierowaną do klientów detalicznych – mówi Szymon Midera, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Zapisy na obligacje będą przyjmowane bezpośrednio w siedzibie domu maklerskiego IPOPEMA Securities oraz w 41 oddziałach firmy Expander, która jest Agentem Firmy Inwestycyjnej IPOPEMA. Expander to pierwsza firma doradztwa finansowego w Polsce z 15-letnim doświadczeniem w sprzedaży produktów finansowych, dysponująca siecią blisko 3 tys. doradców i partnerów oraz blisko stoma oddziałami w całym kraju.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Programu Publicznych Emisji Obligacji Banku Pocztowego 16 maja br. Program ma wartość do jednego miliarda złotych. Celem Banku Pocztowego jest budowa bazy inwestorów indywidualnych, którym bank będzie oferował obligacje w ramach kolejnych emisji.

– Dzięki emisji obligacji chcemy zachęcić oszczędzających do dywersyfikacji swoich inwestycji. Zdecydowaliśmy się promować małych inwestorów indywidualnych, poprzez nowy sposób redukcji zapisów, niską wartość nominalną jednej obligacji oraz niski poziom minimalnego zapisu. Chcemy naszymi obligacjami zachęcić klientów do budowania własnych oszczędności, a także do lokowania ich w instrumenty finansowe dające stopę zwrotu wyższą niż lokaty bankowe, jednak wciąż o umiarkowanym poziomie ryzyka – podsumował Szymon Midera, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.