Rusza akcja "BiegamBoLubię" pod patronatem PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski, jako partner strategiczny projektu „BiegamBoLubię”, już czwarty rok z rzędu zaprasza do aktywnego spędzania czasu na stadionowych bieżniach. Od 2 kwietnia zarówno początkujący, jak i profesjonaliści będą mogli ćwiczyć razem na blisko 80. stadionach w całej Polsce.

PKO Bank Polski nie tylko sponsoruje największe imprezy biegowe, ale także umożliwia odpowiednie przygotowanie się do nich. Po raz kolejny Bank włączył się w akcję edukacyjną „BiegamBoLubię”. Do listopada, na prawie 80. stadionach lekkoatletycznych na terenie całego kraju, bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, będą się odbywać w weekendy bezpłatne spotkania biegowe. Dodatkowo, w wybranych miejscowościach prowadzone będą zajęcia w ciągu tygodnia. Profesjonaliści podpowiedzą m.in. jak skutecznie i bezpiecznie uprawiać ten sport. Trenerzy zaproponują ćwiczenia koordynacyjne i zadania sprawnościowe, np. z piłkami lekarskimi, hula-hoop czy wytrzymałościowe testy Coopera.

W ramach akcji, na falach radiowej Trójki w każdy czwartek po godz. 17.00 emitowana jest audycja pod nazwą „Biegam, bo lubię”, podczas której redaktorzy oraz pomysłodawcy akcji – Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski, relacjonują sobotnie treningi oraz zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

– Impreza każdorazowo gromadzi ponad tysiąc zawodników. Jeszcze w 2011 r. odbywała się tylko w czterech miastach, obecnie jest to blisko 80. stadionów, na których miłośnicy ruchu spotykają się z  trenerami – mówi Paweł Januszewski, lekkoatleta i dziennikarz sportowy. – W tej inicjatywie chodzi o coś więcej niż same treningi i wskazówki profesjonalistów. Celem jest zachęcenie całych rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Naszym założeniem nie jest osiąganie wyników, ale bieganie samo w sobie, po prostu dlatego, że lubimy to robić – dodaje Paweł Januszewski.

Jak pokazuje badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce” przeprowadzone w 2015 r. przez agencję badawczą PBS na zlecenie PKO Banku Polskiego, dwie piąte biegaczy w naszym kraju (40%) zna akcję „BiegamBolubię”. W zeszłym roku, przez 8 miesięcy jej trwania, w każdy weekend na zajęciach w całej Polsce ćwiczyło średnio ponad 1100 osób. Najwyższą liczbę uczestników odnotowały: Warszawa, Kraków, Gubin i Wałbrzych. Trenerzy akcji „BiegamBoLubię” prowadzili również rozgrzewki przed największymi biegami, m.in.: Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), a także wiele innych, lokalnych zawodów w całym kraju.

W tym roku Bank został też sponsorem strategicznym projektu „SportGeneracja” dla najmłodszych. Zapisy uczniów szkół podstawowych ruszają na początku kwietnia, a na przełomie maja i czerwca oraz na początku września odbędą się eliminacje w biegach sztafetowych na stadionach lekkoatletycznych w 12. regionach Polski. Finał dziecięcych eliminacji będzie miał miejsce w czasie PKO Biegu Charytatywnego 17 września 2016 r.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez PKO Bank Polski wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. odbyły się 153 takie akcje, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 160 beneficjentów kwotą ponad 2,1 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32. okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, 19 września 2015 r. pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbyła się pierwsza edycja PKO Biegu Charytatywnego. Akcja rozegrała się równocześnie na 12. stadionach uczestniczących w akcji „BiegamBoLubię”. Łącznie uczestnicy biegu w całym kraju przemierzyli ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Lista stadionów, na których prowadzona jest akcja „BiegamBoLubię” dostępna jest na stronie: http://www.biegambolubie.com.pl/.  

PKO Bank Polski zaprasza również do skorzystania z ćwiczeń dla biegaczy opracowywanych przez jednego z trenerów „BiegamBoLubię”, które są publikowane na portalu „Bankomania”.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.