RH Aktywni – wolontariusze krwiodawcy

Według Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa niedobory krwi i jej składników występują okresowo w ciągu całego roku, jednak najdłużej utrzymują się w okresie wakacyjnym. Dlatego w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności zorganizowano zbiórki w kilku lokalizacjach Citi w Warszawie. Dzięki wolontariuszom Citi Handlowy, Citi Service Center, ich rodzinom i znajomym oraz partnerom z zaprzyjaźnionych firm, udało się zebrać ponad 75 litrów krwi.


Ambulansy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekały na chętnych od 26 do 29 maja na Senatorskiej 16, Marynarskiej 12 oraz Goleszowskiej 6. Kolejna zbiórka krwi została zaplanowana na 15 czerwca i odbędzie się przy ulicy Chałubińskiego.

 

Światowy Dzień Citi dla Społeczności, to ogólnoświatowa akcja, w ramach której #CitVolunteers, ich rodziny, przyjaciele i znajomi pomagają lokalnym społecznościom. W tym roku w ramach dziesiątej edycji, wolontariusze wezmą udział w 179 projektach na terenie całej Polski. Na świecie, w 95 krajach, zrealizowanych zostanie ponad 1000 projektów wolontarystycznych.

Źródło: Citi Handlowy

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.