Querona zwycięzcą warszawskiego BNP Paribas International Hackathon

Firma Querona wygrała drugą edycję warszawskiego BNP Paribas International Hackathon. W rywalizacji udział wzięło 14 startupów z 6 krajów. Zwycięzcy, obok nagrody pieniężnej, otrzymali zaproszenie do półrocznego programu akceleracyjnego we współpracy z Bankiem oraz The Heart, europejskim centrum współpracy korporacji i startupów.


Uczestnicy tegorocznej edycji Hackathonu pracowali nad nowoczesnymi rozwiązaniami dedykowanymi bankowości detalicznej, segmentowi małych i średnich przedsiębiorstw oraz branży Agro. Zwycięska firma Querona, to wirtualna baza danych, oferująca przystępne rozwiązania skierowane do przedsiębiorstw przechowujących liczne informacje w bazach danych, usprawniając tym samym codzienną pracę korporacji.

 

Querona jest samoobsługową hurtownią danych, do której pięć minut po instalacji możemy podłączyć około stu typów różnych źródeł danych, dostać jednolity obraz danych wewnętrznych w firmie i zewnętrznych. Dzięki temu zespół w Banku może rozpocząć analitykę i profilowanie klientów, porównując dane wewnętrzne i zewnętrzne, targetując ofertę dla nowych i aktualnych klientów. Daje to niesamowitą samodzielność i swobodę działania na dzisiaj i na przyszłość wyjaśnia Piotr Czarnas, prezes Querona.

 

Za wyszukanie i selekcję uczestników Hackathonu odpowiadał The Heart, europejskie centrum współpracy korporacji i startupów. Zwycięska firma została zaproszona do programu akceleracyjnego, prowadzonego przez Bank wraz z mieszczącym się w Warsaw Spire centrum The Heart.

 

  Program Hackathon to nie tylko ten jeden weekend, w którym firmy kodują rozwiązania i oprogramowanie dla Banku. Jest to przede wszystkim możliwość inkubacji swego rozwiązania wspólnie z Bankiem i naszymi partnerami oraz oczywiście nagroda pieniężna i możliwość prezentacji swojego rozwiązania na finale Hackathonu Grupy BNP w Paryżu – mówi Tomasz Bogus, prezes Banku BGŻ BNP Paribas i przewodniczący jury.

 

To już druga edycja warszawskiego Hackathonu. W tym roku do udziału zostało zaproszonych 15 zespołów z Polski, a także Czech, Litwy, Ukrainy, Gruzji, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. W ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu udział wzięło 9 startupów z 3 krajów.

 

Tego typu programy są prawdziwym elementem zmiany i transformacji w Banku. Dla startupów korzyści również są oczywiste: mają dostęp do naszej wiedzy, długoletniego know-how, mogą korzystać z wiedzy ekspertów w dziedzinie nie tylko technologicznej, ale przede wszystkim compliance, produktowej, rynkowej, marketingowej. Poza tym budują relacje na przyszłość z bankami oraz z funduszami private equity, co pomoże im w przyszłości realizować efekt skali i rozwijać swoje firmy dodajeTomasz Bogus.

 

W jury, obok reprezentantów Banku, zasiadali także przedstawiciele najlepszych funduszy typu venture capital w Polsce: eXperior Venture Fund, Innovation Nest oraz bValue. Partnerami technologicznymi Hackathonu byli MasterCard i Microsoft, zaś wśród mentorów, którzy doradzali rywalizującym zespołom, poza specjalistami BGŻ BNP Paribas można było spotkać także ekspertów takich firm jak Intel, Samsung, Deloitte, Zencard, ITMagination, DLA Piper i FKA. 

 

BNP Paribas International Hackathon odbył się równolegle w weekend 9-11 czerwca w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.