Ponad 150 tysięcy Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

Po ponad siedmiu miesiącach od startu usługi, Profil Zaufany w serwisach transakcyjnych banku utworzyło przeszło 150 tysięcy klientów. Dzięki niemu klienci załatwiają swoje sprawy urzędowe online i korzystają z nowo wprowadzanych usług. Sezonem wakacyjny to dobry moment na założenie PZ przez tych, którzy do tej pory tego nie zrobili – z jego pomocą można bowiem złożyć online wniosek o kartę EKUZ czy Dużej Rodziny, które mogą przydać się podczas wakacji.


Do momentu uruchomienia możliwości zakładania Profili Zaufanych w serwisach PKO Banku Polskiego – iPKO i Inteligo, z opcji tej korzystało zaledwie kilka procent Polaków, z czego większość stanowili urzędnicy. Wyraźna zmiana trendu w liczbie zakładanych Profili zaczęła zmieniać się po udostępnieniu i upowszechnieniu tej usługi przez banki.  W PKO Banku Polskim w ciągu 3 pierwszych dni od startu usługi przez serwisy transakcyjne klienci założyli blisko 9 tys. Profili, po kolejnych sześciu dniach było już ich ponad 25 tysięcy. Dziś jest to pula ponad 150 tysięcy Profili. Zdecydowany ich przyrost nastąpił w ostatnim tygodniu kwietnia tego roku i startu usługi sprawdzania punktów karnych przez internet – w tym czasie ponad 40 tysięcy klientów założyło swój PZ.

 

Tak wysoka liczba otwartych do tej pory Profili Zaufanych pokazuje dużą potrzebę załatwiania ważnych urzędowych spraw bez konieczności wizyty w urzędzie.  

 

Klienci, którzy nie mają jeszcze PZ mogą założyć go w każdej chwili. Profil Zaufany może przydać się jeszcze przed wyjazdem np. na zagraniczny urlop. Dzięki niemu można np. złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Taka karta może być przydatna podczas zagranicznych podróży gdy będzie potrzeba skorzystania ze świadczeń zdrowotnych.  Wtedykoszt wizyty lekarskiej w publicznej przychodni czy leczenia szpitalnego poniesie polski NFZ. Podczas rodzinnych podróży może z kolei przydać się też karta Dużej Rodziny uprawniająca do zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin m.in. tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, wystawy, do muzeów, ośrodków rekreacyjnych, sklepów czy przejazdów komunikacją publiczną.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.