Strona główna Wiadomości Ponad 150 tysięcy Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

Ponad 150 tysięcy Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

Ponad 150 tysięcy Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

Po ponad siedmiu miesiącach od startu usługi, Profil Zaufany w serwisach transakcyjnych banku utworzyło przeszło 150 tysięcy klientów. Dzięki niemu klienci załatwiają swoje sprawy urzędowe online i korzystają z nowo wprowadzanych usług. Sezonem wakacyjny to dobry moment na założenie PZ przez tych, którzy do tej pory tego nie zrobili – z jego pomocą można bowiem złożyć online wniosek o kartę EKUZ czy Dużej Rodziny, które mogą przydać się podczas wakacji.


Do momentu uruchomienia możliwości zakładania Profili Zaufanych w serwisach PKO Banku Polskiego – iPKO i Inteligo, z opcji tej korzystało zaledwie kilka procent Polaków, z czego większość stanowili urzędnicy. Wyraźna zmiana trendu w liczbie zakładanych Profili zaczęła zmieniać się po udostępnieniu i upowszechnieniu tej usługi przez banki.  W PKO Banku Polskim w ciągu 3 pierwszych dni od startu usługi przez serwisy transakcyjne klienci założyli blisko 9 tys. Profili, po kolejnych sześciu dniach było już ich ponad 25 tysięcy. Dziś jest to pula ponad 150 tysięcy Profili. Zdecydowany ich przyrost nastąpił w ostatnim tygodniu kwietnia tego roku i startu usługi sprawdzania punktów karnych przez internet – w tym czasie ponad 40 tysięcy klientów założyło swój PZ.

 

Tak wysoka liczba otwartych do tej pory Profili Zaufanych pokazuje dużą potrzebę załatwiania ważnych urzędowych spraw bez konieczności wizyty w urzędzie.  

 

Klienci, którzy nie mają jeszcze PZ mogą założyć go w każdej chwili. Profil Zaufany może przydać się jeszcze przed wyjazdem np. na zagraniczny urlop. Dzięki niemu można np. złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Taka karta może być przydatna podczas zagranicznych podróży gdy będzie potrzeba skorzystania ze świadczeń zdrowotnych.  Wtedykoszt wizyty lekarskiej w publicznej przychodni czy leczenia szpitalnego poniesie polski NFZ. Podczas rodzinnych podróży może z kolei przydać się też karta Dużej Rodziny uprawniająca do zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin m.in. tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, wystawy, do muzeów, ośrodków rekreacyjnych, sklepów czy przejazdów komunikacją publiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.