Strona główna Wiadomości PKO Bank Hipoteczny uhonorowany nagrodą "Award for Excellence" przyznawaną przez The Covered Bond Report, w kategoriiPioneer

PKO Bank Hipoteczny uhonorowany nagrodą "Award for Excellence" przyznawaną przez The Covered Bond Report, w kategoriiPioneer

PKO Bank Hipoteczny uhonorowany nagrodą "Award for Excellence" przyznawaną przez The Covered Bond Report, w kategoriiPioneer

 

PKO Bank Hipoteczny otrzymał nagrodę „Award for Excellence” przyznawaną przez The Covered Bond Report, w kategorii Pioneer. The Covered Bond Report docenił pionierską rolę Banku w rozwoju rynku listów zastawnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.


Zdaniem The Covered Bond Report, zarówno inauguracyjna emisja, którą Bank przeprowadził w październiku ubiegłego roku, jak i kolejna, przeprowadzona w marcu br., tworzą podstawy, które będą punktem odniesienia dla rozwoju rynku listów zastawnych w Europie Środkowo-Wschodniej. „Długo oczekiwany debiut listów zastawnych denominowanych w euro wprowadził nową erę w historii polskiego rynku. PKO Bank Hipoteczny kontynuował rolę lidera w tym zakresie przeprowadzając drugą benchmarkową emisję w marcu br.”– podała redakcja w uzasadnieniu przyznania nagrody. Dodała, że dzięki drugiej emisji w euro PKO Bank Hipoteczny zdobył pozycję regularnego emitenta w świecie listów zastawnych.

 

Jesteśmy dumni, że nasze emisje zagraniczne są ocenianie przez niezależnych ekspertów jako pionierskie nie tylko w Polsce, ale także w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nagroda Award for Excellence potwierdza, że wybraliśmy właściwy kierunek rozwoju. To daje nam motywację do aktywnego podejmowania kolejnych wyzwań– mówi Rafał Kozłowski, Prezes Zarządu PKO Banku Hipotecznego.

 

W 2016 roku PKO Bank Hipoteczny przeprowadził pierwszą w historii polskiego rynku benchmarkową emisję listów zastawnych denominowanych w euro o wartości nominalnej 500 mln euro. Kolejna międzynarodowa emisja (również o wartości nominalnej 500 mln euro) odbyła się w marcu 2017 roku. Bank przeprowadził także cztery emisje listów zastawnych denominowanych w polskich złotych o łącznej wartości nominalnej 1,53 mld zł.

 

PKO Bank Hipoteczny jest liderem w Polsce pod względem wolumenu wyemitowanych listów zastawnych. Na koniec marca 2017 roku wartość wyemitowanych i pozostających w obrocie listów zastawnych wyniosła 5,36 mld zł.

 

Nagrody Awards for Excellence przyznawane są raz w roku przez The Covered Bond Report instytucjom, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju rynku listów zastawnych. Zwycięzcy są wybierani przez redakcję po konsultacjach z uczestnikami tego rynku. The Covered Bond Report to jedno z najbardziej prestiżowych wydawnictw branżowych.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.