Strona główna Wiadomości Polska aplikacja zwyciężyła na hackathonie ING

Polska aplikacja zwyciężyła na hackathonie ING

Polska aplikacja zwyciężyła na hackathonie ING
12 i 13 maja na globalnym hackathonie ING w Katowicach spotkało się blisko 400 programistów z całego świata. Wygrała aplikacja PubbING, ułatwiającą złożenie i zapłacenie za zamówienie podczas wspólnego wyjścia do pubu czy restauracji. Jej twórcy z polskiej ekipy Speednet w nagrodę pojadą do Doliny Krzemowej.

24H-CodING to największa impreza IT, jaką Grupa ING organizowała w Polsce. To także jeden z największych hackathonów organizowanych w ostatnim czasie nad Wisłą. Wzięło w nim udział blisko 400 uczestników z 11 krajów, oprócz Polski m.in. z Holandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, a nawet Singapuru. Przez 24 godziny uczestnicy pracowali nad 55 pomysłami, które celem było wzbogacenie ekosystemu usług finansowych ING.

Wyjątkową atmosferę tworzyło miejsce, w którym spotkali się programiści. 24H-CodING odbył się w budynku zabytkowej walcowni cynku w Katowicach, działającej w tym miejscu od XIX wieku. Połączenie maszyn parowych, pieców i walcarek z setkami komputerów, monitorów i smartfonów, tworzyło niepowtarzalny klimat. By przystosować historyczny budynek na potrzeby hackathonu organizatorzy wykorzystali 14 km kabli komputerowych oraz zapewnili 1200 gniazdek elektrycznych. Na potrzeby imprezy przygotowano specjalne strefy relaksu, retro-gier, a także masażu. Wśród bogatej oferty cateringowej znalazły się m.in. food trucki, blender bike’i i „rzemieślnicze” lody.  Do dyspozycji uczestników było również 100 miejsc do spania. Przez czas trwania imprezy wsparcie zapewniało blisko 100 osób – załogi, wsparcia technicznego i merytorycznego.

Na miejscu pomysły oceniali eksperci ING oraz Mateusz Biliński, redaktor Niebezpiecznik.pl, Artur Kurasiński, bloger, przedsiębiorca i mentor startupowców, Krystian „Mackozer” Kozerawski, redaktor naczelny MyApple.pl oraz Przemysław Pająk, założyciel SpidersWeb.pl. Wybrali oni 5 najlepszych rozwiązań, które następnie zostały zaprezentowane przed publicznością oraz głównym jury, w którego skład weszli Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego, Michał Paprocki, prezes ING Services Polska oraz Ron van Kemenade, CIO w ING Banku.

Hackaton 24H-CodING w Katowicach wygrała drużyna Speednet z Trójmiasta, która przygotowała aplikację PubbING. Umożliwia ona rezerwację miejsca i złożenie zamówienia w pubie lub restauracji przed przybyciem na miejsce oraz mobilną płatność bez sięgania do portfela czy proszenia kelnera do stolika. Programiści ze Speednet w nagrodę polecą do Doliny Krzemowej. Na podium znalazły się także drużyna ShoppING, która zaprezentowała aplikację na telefon ułatwiającą codzienne zakupy oraz zespól BondING, który w swoim rozwiązaniu połączył głosową asystentkę Alexę z kontami bankowymi. Najciekawsze pomysły powstałe podczas hackathonu, jeśli będą miały wartość biznesową, mają szansę na rozwinięcie we współpracy z ING.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.