PKO TFI liderem na rosnącym rynku funduszy inwestycyjnych

PKO TFI działa od blisko 20 lat ciesząc się niesłabnącym zaufaniem zarówno doświadczonych inwestorów, jak i osób zaczynających inwestowanie. W I kwartale 2017 roku liczba klientów PKO TFI wzrosła o blisko 18 tys. – najwięcej wśród towarzystw funduszy inwestycyjnych.

 

Według najnowszych danych niezależnego ośrodka opiniotwórczego Analiz Online, rosnący systematycznie od dwóch lat rynek funduszy inwestycyjnych w I kwartale tego roku odnotował najwyższy w tym okresie wzrost. Funduszom przybyło blisko 53 tys. nowych klientów,z tego 1/3 zasiliła grono korzystających z usług PKO TFI. Tym samym Towarzystwo wysunęło się na pozycję lidera rynku, równocześnie dystansując drugiego pod względem przyrostu nowych klientów konkurenta.

– Pozycja lidera jaką osiągnęliśmy na rynku TFI jest efektem skuteczności zarządzania środkami powierzonymi nam przez klientów i stale doskonalonej oferty. Na bieżąco analizujemy rynki papierów wartościowych pod kątem tworzenia nowych, elastycznych instrumentów inwestowania, poszerzając ofertę w zakresie funduszy inwestycyjnych otwartych, funduszy inwestycyjnych zamkniętych, programów inwestycyjnych i emerytalnych – mówi Piotr Żochowski, Prezes Zarządu PKO TFI.

Ponad połowa klientów PKO TFI wybrała Pakiet Emerytalny łączący w sobie konta emerytalne IKZE i IKE oraz program inwestycyjny. Rozwiązanie to pozwala maksymalizować bieżące i przyszłe korzyści podatkowe oszczędzania na kontach emerytalnych i inwestować w fundusz emerytalny
z optymalną strategią inwestowania uwzględniającą czas jaki został nam do przejścia na emeryturę.

Podobnym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania inwestycyjne bazujące na otwartych funduszach inwestycyjnych – PKO Akcjomat i PKO Autolokacja oraz oferta funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez PKO TFI.

Wartość aktywów funduszy zarządzanych przez spółkę wynosiła na koniec marca 2017 roku 20,6 mld PLN, co oznacza wzrost aktywów o 4,8 proc. w stosunku do stanu na koniec 2016 roku. PKO TFI zarządza środkami powierzonymi przez blisko pół miliona klientów. Oferuje ponad 40 różnorodnych typów funduszy i programów inwestycyjnych, dostępnych w serwisie internetowym i placówkach PKO Banku Polskiego.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.