Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski zaprasza na 3. Półmaraton Solidarności w Lublinie

PKO Bank Polski zaprasza na 3. Półmaraton Solidarności w Lublinie

PKO Bank Polski zaprasza na 3. Półmaraton Solidarności w Lublinie

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 3. PKO Półmaratonu Solidarności. 6 czerwca będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji „biegnę dla Wiktorii”. W zawodach wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

W trakcie imprezy będzie można pomóc 15-letniej Wiktorii, która od urodzenia cierpi na wrodzoną sztywność stawów – artrogrypozę. Jest to bardzo rzadka i nieuleczalna choroba. Dziewczynka musi jak najszybciej przejść operację rekonstrukcji prawego stawu biodrowego, na którą zbierane są środki. Zaangażowanie uczestników w akcję zostanie przeliczone na darowiznę, którą przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Kartki „biegnę dla Wiktorii” będą do odebrania 6 czerwca na stoisku PKO Banku Polskiego, obok biura zawodów.

– PKO Bank Polski wspiera Półmaraton Solidarności już po raz drugi, a w tym roku został jego sponsorem tytularnym. Warto pobiec razem z nami w Lublinie. Zachęcam do udziału w biegu, w akcji charytatywnej na rzecz Wiktorii oraz do kibicowania uczestnikom – mówi Jan Karwański, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Lublinie.

PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton, PKO Silesia Marathon czy Warszawska Triada Biegowa. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował 108 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 30 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ponad 1,56 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego wypłaciła już 290 tys. zł dotacji dla 20 osób potrzebujących wsparcia.

3. PKO Półmaraton Solidarności wystartuje w sobotę 6 czerwca o godz. 10.00. Trasa biegu została wytyczona na szlaku drogowym i centrach dwóch miast Lubelszczyzny: Lublina i Świdnika. Start zlokalizowany jest pod Portem Lotniczym „Lublin” w Świdniku. Meta znajduje się u zbiegu ulic Al. Zygmuntowskie – Józefa Piłsudskiego.

Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r., kiedy to odbył się Bieg Solidarności na długości 12,5 km. W 2013 r. został on przekształcony w bieg o dystansie półmaratonu (21,097 km).

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.