Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski poleca Scenę Letnią w Gdyni-Orłowie

PKO Bank Polski poleca Scenę Letnią w Gdyni-Orłowie

PKO Bank Polski poleca Scenę Letnią w Gdyni-Orłowie

Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni nawet w wakacje kusi amatorów teatru z całej Polski. Zapewnia ciekawy repertuar w nadmorskim anturażu. Spektakle na czynnej do 9 sierpnia Scenie Letniej poleca mecenas – PKO Bank Polski.


Położona nad brzegiem morza Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni-Orłowie proponuje interesujący, eklektyczny repertuar – od polskiej i światowej klasyki po sztuki współczesne. W tym roku, z okazji 20-lecia, dużą atrakcją będzie specjalne jubileuszowe widowisko „Piosenka jest dobra na wszystko”.

 

Spektakle Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (o godz. 20:00)


30-31 lipca oraz 1-2 sierpnia – „Jeszcze bardziej zielona gęś”, Konstanty Ildefons Gałczyński;

22 lipca oraz 5 sierpnia – „Bóg mordu”, Yasmina Reza;

15, 29 lipca – „Sammy”, Ken Hughes;

16-19 i 23-26 lipca oraz 6-9 sierpnia – „Piosenka jest dobra na wszystko”;

21 lipca oraz 4 sierpnia – „Żółta łódź podwodna”, Paweł Huelle (spektakl grany na Darze Pomorza);

28 lipca – „Idąc rakiem”, Günter Grass, adaptacja: Paweł Huelle (spektakl grany na Darze Pomorza).

 

Oprócz przedstawień teatralnych widzowie mogą też oglądać recitale, m.in. piosenek Anny Jantar (20 lipca), koncerty jazzowe, m.in. Krystyna Stańko Trio (3 sierpnia) a także pokazy filmów w letnim kinie. Dodatkową propozycją orłowskiej sceny są „Rodzinne czytanki nad morzem” (w każdą niedzielę o godz. 12:00), podczas których książki swojego dzieciństwa czytają znane trójmiejskie rodziny. Ten ostatni cykl, realizowany już od kilku lat na orłowskiej Scenie Letniej, jest elementem słynnej ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Teatr na plaży w Gdyni-Orłowie to najdłużej działająca w sezonie wakacyjnym scena teatralna w Polsce. W tym roku sezon zainaugurowano spektaklem „Jeszcze bardziej zielona gęś” 20 czerwca a na finał planowany jest koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” – 9 sierpnia.

PKO Bank Polski od wielu lat jest mecenasem kultury. Wspiera projekty teatralne, np. Niecodzienny Festiwal Teatralny 2015 Teatru IMKA, działania Teatru Miejskiego w Gdyni czy Teatru Polskiego w Warszawie. Angażuje się w wydarzenia związane z X muzą, m.in. jako partner tytularny Festiwalu PKO Off Camera czy sponsor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni a także muzyczne, np. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Ponadto wspiera instytucje kulturalne, np. Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Opery na Zamku w Szczecinie oraz muzea, m.in. Muzeum Kinematografii w Łodzi czy Muzeum Narodowe w Warszawie, gdzie do 6 września trwa oryginalna wystawa „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie”, której PKO Bank Polski jest mecenasem.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.