Strona główna Wiadomości Hołd biegaczy dla powstańców warszawskich

Hołd biegaczy dla powstańców warszawskich

Hołd biegaczy dla powstańców warszawskich

PKO Bank Polski, który wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, już po raz siódmy został partnerem strategicznym Biegu Powstania Warszawskiego. Uczestnicy pobiegną 25 lipca, aby złożyć hołd powstańczej Warszawie oraz wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz 6-letniego Krystianka.


PKO Bank Polski od kilku lat jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Niepodległości. Bank występuje nie tylko w roli sponsora całego cyklu, ale również uczestnika. Każdego roku w Biegu Powstania Warszawskiego bierze udział liczna reprezentacja Banku – pracowników z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób. W 2014 roku bieg zgromadził rekordową ilość biegaczy, którzy jako jedni z pierwszych rozpoczęli obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na starcie pojawiło się około 10 tys. osób.

 

PKO Bank Polski już od kilku lat angażuje się w Bieg Powstania Warszawskiego. Jest on wyjątkowy, ponieważ upamiętnia ważne wydarzenie historyczne i co roku towarzyszy mu podniosła oprawa. Zachęcam do kibicowania biegaczom, a przede wszystkim do udziału w imprezie i w naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Krystianka” – mówi Jarosław Brzuzy, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

 

25. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w sobotę 25 lipca na dystansie 5 km i 10 km i wystartuje z dwóch miejsc:  na 5 km z ul. Konwiktorskiej (start godz. 20.40), na 10 km z ul. Bonifraterskiej (start godz. 21.00). Trasa prowadzi ulicami walk powstańczych: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej. Uroczysty nastrój na trasie tworzyć będą grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Zawodnicy pobiegną w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników usłyszymy odgłosy bombardowania.

 

O znaczeniu Biegu Powstania Warszawskiego mówi Hanna Szczepanowska, polska żołnierz AK oraz działaczka Szarych Szeregów, która w Powstaniu Warszawskim pełniła funkcję łączniczki: https://www.youtube.com/watch?v=Ehc5ajam6s8.

 

W trakcie warszawskiego biegu odbędzie się charytatywna akcja biegowa na rzecz 6-letniego Krystiana z Giżycka, który urodził się z wadą serca. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Zbiórkę funduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu, którzy zadeklarują swoją pomoc i pobiegną z kartką „biegnę dla Krystianka”. Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będą do odebrania w dniu biegu od godz. 18.30 do 20.30 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów.

 

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Cracovia Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni czy Grand Prix Warszawy. Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 115 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ok. 38 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,67 mln zł.  W 2015 r. odbyło się już 28 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości 430 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia.

 

Bank zaprasza także już teraz na PKO Bieg Charytatywny 19 września br. Bieg wystartuje równocześnie w 12 miastach Polski o godzinie 9.50. Zwodnicy pobiegną w pięcioosobowych zespołach, a każde okrążenie uczestnika sztafety zostanie przeliczone na jeden obiad. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże uzyskaną w ten sposób kwotę na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbędzie się bieg. Zapisy wystartują na początku sierpnia.

 

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

 

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.