Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski po raz kolejny sponsorem tytularnym Półmaratonu Szczecin

PKO Bank Polski po raz kolejny sponsorem tytularnym Półmaratonu Szczecin

PKO Bank Polski po raz kolejny sponsorem tytularnym Półmaratonu Szczecin

„Złap wiatr w żagle” – pod tym hasłem odbędzie się 37. PKO Półmaraton Szczecin pod patronatem PKO Banku Polskiego. W niedzielę 28 sierpnia zawodnicy zmierzą się z trasą półmaratonu lub 10 km. Najmłodsi, dzień wcześniej, będą mogli spróbować swoich sił w Biegu Pirata. Wszystkich zawodników zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Mirka”.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni, a także wiele innych, lokalnych zawodów w całym kraju. Od kilku lat jest partnerem strategicznym biegów wchodzących w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości).

W tym roku Bank po raz kolejny objął patronatem również 37. PKO Półmaraton Szczecin. W ramach zawodów zostanie rozegrany bieg na 10 km oraz półmaraton. Start już w niedzielę 28 sierpnia o godz. 9.00 na Jasnych Błoniach. Trasa prowadzi przez najciekawsze punkty miasta, takie jak zabytkowe Wały Chrobrego z widokiem na Odrę, czy tereny „starego” Pogodna – jednej z piękniejszych i zielonych dzielnic Szczecina. Zawodnicy pobiegną w koszulkach z motywem marynarskim, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale w kształcie kotwicy. W sobotę 27 sierpnia, w ramach 37. PKO Półmaratonu Szczecin odbędzie się również Bieg Pirata, czyli biegi dziecięce na dystansie 100 m i 200 m. Najmłodsi będą rywalizować od godz. 16.00 w alejkach parkowych na Jasnych Błoniach.

– Po raz kolejny wspieramy PKO Półmaraton Szczecin i cieszymy się, że jest to impreza, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Dwa dystanse oraz biegi dla dzieci powodują, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Wsparcie Banku dla tej imprezy ma także wymiar charytatywny, ponieważ przy każdym biegu organizujemy akcje „biegnę dla…” dla osób potrzebujących pomocy w ratowaniu życia lub zdrowia. Tak też będzie 28 sierpnia. Zachęcam zawodników do przypięcia do koszulki kartki „biegnę dla Mirka” – mówi Beata Radziwanowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Biorąc udział w zawodach będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz 23-letniego Mirka, który urodził się bez nóg i z kikutami rąk. Dzięki wsparciu środowiska lokalnego udało się zakupić protezy rąk. Szansą na samodzielne funkcjonowanie są dla niego bioniczne protezy dłoni, na które są zbierane środki. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Mirka” i przekroczą z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla Mirka. Kartki będzie można odbierać przez cały okres działania Biura Zawodów (Floating Arena, ul. Wąska 16, I piętro), tzn. od 25 do 27 sierpnia.

W zeszłym roku podczas 36. PKO Półmaratonu Szczecin ponad 1000 zawodników dołączyło do akcji na rzecz 10-letniego Kuby. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dzięki temu darowiznę na operację serca chłopca. W sumie, od 2013 r. odbyły się 184 akcje charytatywne „biegnę dla…”, a Fundacja wsparła 193 beneficjentów kwotą ponad 2,6 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, 19 września 2015 r. pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbył się PKO Bieg Charytatywny. Akcja rozegrała się jednocześnie na stadionach 12. miast Polski. Łącznie 3665 uczestników biegu w całym kraju przemierzyło ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku bieg wystartuje 17 września.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.