Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski głównym sponsorem młodych programistów

PKO Bank Polski głównym sponsorem młodych programistów

PKO Bank Polski głównym sponsorem młodych programistów

Zespół informatyków z Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrny medal w 37. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym odbywających się w Sankt Petersburgu. To najlepszy wynik ze wszystkich polskich zespołów, które startowały w konkursie. PKO Bank Polski jest głównym sponsorem tych zmagań, a Fundacja Banku ufundowała stypendia dla członków zwycięskiej drużyny.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym to najbardziej prestiżowy konkurs informatyczny dla studentów na świecie. Młodzi informatycy z całego świata otrzymują do wykonania do 12 zadań problemowych wymagających umiejętności programowania w jednym z trzech języków: C, C++ i Java. Na ich wykonanie mają maksymalnie pięć godzin.

W finałach wystartowało 120 trzyosobowych drużyn reprezentujących czołowe informatyczne uczelnie z całego świata: 7 zespołów z Afryki, 40 z Azji, 31 zespołów reprezentujących Europę i Rosję, 17 z Ameryki Łacińskiej, 23 z Ameryki Północnej i 2 zespoły z Australii. Finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach regionalnych, w których łącznie wzięło udział 29 479 studentów z 2 322 uczelni z 91 krajów. W wyniku eliminacji środkowoeuropejskich w finałach znalazły się trzy zespoły z Polski reprezentujące Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski. Srebrny medal zdobyli studenci z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Dla zwycięskiej drużyny po raz kolejny Fundacja PKO Banku Polskiego ufundowała stypendium w wysokości 30 tys. zł.

Polskie zespoły uczestniczą w ACM ICPC od 1994 roku. Drużyny z UW co roku kwalifikują się do finałów światowych. Miejsca medalowe zajmowali do tej pory ośmiokrotnie, dwa razy zwyciężając (w 2003 w Beverly Hills i w 2007 w Tokio).

PKO Bank Polski  wspiera inicjatywy promujące zdolnych i ambitnych studentów. W 2011 i 2012 roku był sponsorem głównym drużyny reprezentacji UW na Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej, jak również partnerem strategicznym finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym 2012. Od dwóch lat sponsoruje również Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.