Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski cieszy się największym zaufaniem Polaków

PKO Bank Polski cieszy się największym zaufaniem Polaków

PKO Bank Polski cieszy się największym zaufaniem Polaków

40 proc. osób zapytanych: „Które z poniższych banków, są Twoim zdaniem godne zaufania?” wskazało PKO Bank Polski  (z 15 do wyboru) – wynika z badania „Zaufanie Polaków do banków” przeprowadzonego w marcu 2016 przez OBOP ARC Rynek i Opinia na zlecenie Procontenet Communication.

Panie częściej obdarzały zaufaniem PKO Bank Polski (43 proc.). Biorąc pod uwagę wiek respondentów, młode osoby w wieku 15-24 lata w takim samym stopniu ufają bankom: mBank i PKO Bank Polski (39 proc.). Respondenci na drugim miejscu wskazali, że o wyborze przez nich oferty danego banku decyduje zaufanie do marki (43 proc.).

PKO Bank Polski od lat jest w czołówce rankingu Najcenniejszych Marek „Rzeczpospolitej”, co więcej marka Banku zyskała miano „dobra narodowego”, godnie reprezentującego nasz kraj na arenie międzynarodowej i znalazła się w zestawieniu Brief „25/25 lat: Marki dla Polski”

– Markę PKO Banku Polskiego tworzy zespół ludzi! Ich wiedza, profesjonalizm, doświadczenia i pomysłowość bezpośrednio przekładają się na efekty rynkowe. Wszyscy wychodzimy z założenia, że naszym najważniejszym szefem jest klient i zależy nam na tym, aby był zadowolony! Wygląda na to, że dobrze wykonujemy swoje zadania, bo możemy szczycić się doskonałą marką i co najważniejsze zaufaniem klientów – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

 

Badanie pokazuje, że dostęp do nowoczesnych technologii ważniejszy jest dla osób młodych (w wieku 15-24) niż dla osób starszych, warto zatem pamiętać o precyzyjnym dostosowaniu przekazu do wieku i płci odbiorców. Wyboru banku ze względu na nowoczesne technologie znacznie częściej dokonują także mężczyźni niż kobiety.

 

PKO Bank Polski jest liderem nowoczesnej bankowości. Z danych najnowszego raportu opublikowanego przez PRNews wynika, że spośród ponad 5,7 mln osób korzystających z bankowości mobilnej w Polsce, ponad 1,3 mln to klienci PKO Banku Polskiego. W dużej mierze to zasługa aplikacji IKO, z której obecnie korzysta ponad 570 tys. użytkowników.

 

Nie mniejsze znaczenie dla badanych ma dostępność do usług. PKO Bank Polski posiada największą sieć placówek i agencji (ponad 2 tys.), bankomatów (3,2 tys. w tym wpłatomatów 710) a z usług bankowości elektronicznej może korzystać 7,8 mln osób.

Klienci mają do dyspozycji najnowocześniejsze Contact Center, którego pracownicy cyklicznie zyskują uznanie rynku i branży – pozycja lidera w ogólnopolskim XII badaniu Contact Center metodą Mystery Shopper.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.