PKO Bank Polski atrakcyjnym pracodawcą

PKO Bank Polski w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców, powstałym na podstawie tegorocznej edycji Universum Student Research, potwierdził swoją pozycję na krajowym rynku. Aż w dwóch kategoriach: biznes oraz prawo uplasował się w pierwszej dziesiątce.


Badanie pracodawców Universum jest jednym z największych na świecie. Dotyczy głównie preferencji i celów zawodowych, kariery czy branży, w jakiej ankietowani chcieliby pracować. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 26 tys. studentów z 64 krajowych uczelni. Oceniali oni pracodawców z obszarów biznes i ekonomia, inżynieria i IT, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, prawo, medycyna i farmacja.

 

Bank jest cenionym pracodawcą wśród studentów i profesjonalistów. W bieżącym roku, dla młodych ludzi, przygotował propozycje 700 płatnych praktyk i staży w całym kraju. Nowością jest to, że na praktyki zaprasza także uczniów, którzy ukończyli 18 lat. Jako instytucja finansowa najwięcej ofert kieruje do studentów i absolwentów ekonomii i finansów. Interesujące propozycje znajdą także osoby kształcące się na kierunkach takich jak informatyka, matematyka, księgowość, prawo, czy psychologia. Profesjonaliści doceniają Bank za możliwości rozwoju zawodowego, stabilność zatrudnienia oraz atrakcyjny system benefitów.

 

– Jesteśmy otwarci na osoby pracowite, zaangażowane, które chcą się uczyć. Gwarantujemy udział w ciekawych projektach, wiele wyzwań merytorycznych i zapewniamy przyjazną atmosferę pracy. Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą z nami budować swoje zawodowe sukcesy – mówi Jolanta Jakóbczyk, dyrektor biura Rozwoju Zasobów Ludzkich w PKO Banku Polskim.

 

W tym roku, również w studenckim rankingu najbardziej pożądanych polskich pracodawców trendence Graduate Barometer Bank zajął wysokie miejsce w kategorii Biznes. Był też nagrodzony w konkursie Solidny Pracodawca, m.in. za skuteczną politykę personalną, która przekłada się na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług, a w szczególności modernizację struktury HR oraz zaimplementowanie systemu zarządzania kapitałem ludzkim SAP.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.