Strona główna Wiadomości BAHK w piątek odwiedzi Toruń

BAHK w piątek odwiedzi Toruń

BAHK w piątek odwiedzi Toruń

Trwa II etap tegorocznej BAHK. W najbliższy czwartek zapraszamy do Torunia. Na wszystkich, którzy zechcą podzielić się krwią na Rynku Nowomiejskim, przy pierzei od ul. Królowej Jadwigi, w godzinach od 13.00 do 17.00 będzie czekał krwiobus.


W lipcu krew już zbieraliśmy w Bydgoszczy, a na trasie akcji jest jeszcze 6 miast: Gdańsk, Słupsk, Wrocław, Toruń, Katowice, Mońki i Chełmża (na początku sierpnia).

 

Najbliższe akcje planujemy w Katowicach (22 lipca), Mońkach (24 lipca) i Chełmży (4 sierpnia).

Akcję pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego, jej partnerem jest Narodowe Centrum Krwi. Aby podziękować krwiodawcom za dar serca tradycyjnie przygotowane zostały atrakcyjne upominki, m.in. PowerBanki. Informacje, w jaki sposób można to urządzenie otrzymać dostępne są na stronie Fundacji.

 

W czerwcu podczas I etapu w czerwcu BAHK zawitała do Białegostoku (zebraliśmy 76,5 l tego bezcennego leku), Bydgoszczy (43,2 l), Gdańska (36 l), Krakowa (45,9 l), Lublina (29,2 l), Opola (13 l), Poznania (38,2 l), Szczecina (46,3 l), Warszawy (49 l), Wrocławia (62,1 l). Łącznie mogliśmy przekazać potrzebującym blisko 440 litrów krwi. Dołączyło do nas prawie 1000 osób.

W akcji tradycyjnie uczestniczą pracownicy PKO Banku Polskiego. Adrian Adamiak na pytanie, dlaczego oddaje krew odpowiada krótko: Z potrzeby serca. Piotr Iwaszkiewicz czuje się lepiej mając świadomość, że komuś pomógł. A Dominik Kulma dodaje, że jest to najprostszy sposób, aby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.

 

Dziękujemy tym, którzy już dołączyli do naszej akcji! Wszystkich zapraszamy do udziału w wakacyjnym etapie BAHK!

 

Celem przedsięwzięcia, w które – z inicjatywy pracowników – angażuje się od 2009 roku PKO Bank Polski jest nie tylko zbieranie krwi, ale także propagowanie wiedzy na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz uświadomienie, że krew to niejednokrotnie jedyny lek mogący ocalić życie drugiego człowieka.

 

We wszystkich dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział ponad 10,3 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym ponad 4,65 tys. litrów tego bezcennego leku.

 

Dawcą może być każda osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, która waży nie mniej niż 50 kilogramów. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny trwać minimum 8 tygodni w przypadku mężczyzn i 12 – w przypadku kobiet. Więcej informacji na temat jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą na Bankomanii. Zachęcamy także do śledzenia aktualności i szczegółowego harmonogramu na stronie Fundacji PKO Banku Polskiegoi profilu BAHK na Facebooku, który ma blisko 93,5 tys. fanów.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.