Piotr Bujak Głównym Ekonomistą PKO Banku Polskiego

Dyrektorem Departamentu Analiz Ekonomicznych (DAE) a zarazem Głównym Ekonomistą PKO Banku Polskiego od 1 czerwca 2016 jest Piotr Bujak, dotychczasowy Kierownik Zespołu Analiz Makroekonomicznych. Teraz podlegać mu będą także Zespoły Analiz Sektorowych oraz Analiz Nieruchomości.

 

Piotr Bujak pracuje w Grupie PKO od kwietnia 2014 roku, czyli od momentu nabycia przez PKO Bank Polski Nordea Bank Polska, w którym przez blisko dwa i pół roku był Głównym Ekonomistą. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Raiffeisen Polbank, Banku Zachodnim WBK oraz CASE. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował na Wydziale Zarządzania i Wydziale Nauk Ekonomicznych. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się na polityce pieniężnej, stabilności systemu finansowego oraz ekonomii emerytalnej.

Zespół Analiz Makroekonomicznych pod kierownictwem Piotra Bujaka odnosi sukcesy w prestiżowych rankingach i konkursach dla ekonomistów rynkowych. W 2015 był w czołówce rankingu prognoz makroekonomicznych Gazety Giełdy Parkiet osiągając  5. miejsce na 22 zespoły dla liczonych łącznie prognoz kilkunastu wskaźników makroekonomicznych, w tym 1. miejsce dla PKB, 2. miejsce dla stopy bezrobocia i 3. miejsce dla inwestycji oraz eksportu. Ostatnio wygrał także globalny ranking Focus Economics dla prognoz inflacji w Polsce za 2015 rok.

Różnorodne tematycznie i bogate w nieszablonowe wnioski opracowania ekonomistów i strategów PKO Banku Polskiego cieszą się dużą popularnością zarówno wśród innych specjalistów z rynku finansowego, dziennikarzy, jak i licznych pasjonatów makroekonomii.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.