Pięć projektów Grupy BOŚ pojawi się w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki"

To kolejne z rzędu wyróżnienie Forum Odpowiedzialnego Biznesu dla projektów Grupy. W Raporcie pojawiły się następujące inicjatywy: udział BOŚ w Programie Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii, BOŚ EKObiegaton, akcja #BrudnoTu, a także dwie praktyki długoletnie – kampania „Postaw na Słońce” oraz „Raport Ekologiczny”. Ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” odbyło się 31 marca 2016 r w kinie Muranów w Warszawie.


Tegoroczna odsłona zebrała rekordową liczbę dobrych praktyk CSR – było ich aż
811 względem 684 przed rokiem. Opublikowano 452 nowe przykłady działań firm oraz
359 długoletnich, czyli takich, które opisane zostały we wcześniejszych edycjach Raportu.

 

Program Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii


Bank Ochrony Środowiska dołączył do Programu Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii – przedsięwzięcia wspierającego rozwój rynku OZE i zarazem kampanii edukacyjnej zwiększającej wiedzę Polaków na temat proekologicznych rozwiązań w energetyce. Program został uruchomiony przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW)
we współpracy z Axpo Polska. BOŚ wykupując stosowny certyfikat otrzymał tym samym potwierdzenie, że korzysta z energii odnawialnej wytworzonej w Polsce.

 

#BrudnoTu

To ogólnopolska akcja Fundacji Banku Ochrony Środowiska przeciwko dzikim wysypiskom śmieci. W kampanię #BrudnoTu mógł się zaangażować każdy. Wystarczyło zrobić zdjęcie zaśmieconego miejsca (ogólnodostępnego, ale nie prywatnego) i przesłać je wraz z opisem lokalizacji na adres mailowy . Dzięki zgłoszeniom, Fundacja BOŚ stworzyła mapę dzikich wysypisk w całym kraju, a następnie zaalarmowała poszczególne gminy, które mają ustawowy obowiązek utrzymywania porządku na swoim terenie. Internauci mogli także sami zawiadomić władze lokalne.

 

BOŚ EKObiegaton


BOŚ EKObiegtaon odbył się w październiku 2015 r. na terenie Parku Kultury
w podwarszawskim Powsinie oraz w Lesie Kabackim. W programie imprezy znalazły się biegi dla dorosłych na dystansach 5,3 i 15,9 km, sztafeta 5 x 5,3 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na 500 i 1000 metrów. Całkowity dochód z rejestracji biegaczy został przekazany na rozwój infrastruktury rekreacyjnej parku. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów był otwarty piknik rodzinny połączony z ekologiczną edukacją najmłodszych. Na uczestników tej sportowo – rodzinnej imprezy czekały setki nagród i prezentów. Organizatorem BOŚ EKObiegatonu była Fundacja BOŚ, a partnerem strategicznym wydarzenia – Bank Ochrony Środowiska.

 

Postaw na Słońce


Kampania buduje świadomość i zainteresowanie Polaków tematyką OZE. W ramach projektu „Postaw na Słońce” uruchomiono informacyjną akcję społeczną oraz projekty edukacyjne w szkołach.

 

Raport ekologiczny


Wśród wyróżnionych długoletnich praktyk BOŚ Banku znalazł się Raport Ekologiczny. Sporządzany jest nieprzerwanie od 1998 roku, prezentując proekologiczną działalność Banku.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.