Strona główna Wiadomości Pięć projektów Grupy BOŚ pojawi się w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki"

Pięć projektów Grupy BOŚ pojawi się w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki"

Pięć projektów Grupy BOŚ pojawi się w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki"

W przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie prezentującym inicjatywy z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu znajdzie się pięć projektów Grupy BOŚ. Wyróżnione inicjatywy to: udział BOŚ w Programie Polskich Gwarancji Pochodzenia Energii, BOŚ EKObiegaton, akcja #BrudnoTu, a także dwie praktyki długoletnie – kampania „Postaw na Słońce” oraz „Raport Ekologiczny”. Ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” odbędzie się 31 marca 2015 r.

 

Program Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii


Bank Ochrony Środowiska dołączył do Programu Polskie Gwarancje Pochodzenia Energii – przedsięwzięcia wspierającego rozwój rynku OZE i zarazem kampanii edukacyjnej zwiększającej wiedzę Polaków na temat proekologicznych rozwiązań w energetyce. Program został uruchomiony przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW)
we współpracy z Axpo Polska. BOŚ wykupując stosowny certyfikat otrzymał tym samym potwierdzenie, że korzysta z energii odnawialnej wytworzonej w Polsce.

 

#BrudnoTu

To ogólnopolska akcja Fundacji Banku Ochrony Środowiska przeciwko dzikim wysypiskom śmieci. W kampanię #BrudnoTu mógł się zaangażować każdy. Wystarczyło zrobić zdjęcie zaśmieconego miejsca (ogólnodostępnego, ale nie prywatnego) i przesłać je wraz z opisem

lokalizacji na adres mailowy . Dzięki zgłoszeniom, Fundacja BOŚ stworzyła mapę dzikich wysypisk w całym kraju, a następnie zaalarmowała poszczególne gminy, które mają ustawowy obowiązek utrzymywania porządku na swoim terenie. Internauci mogli także sami zawiadomić władze lokalne.

 

BOŚ EKObiegaton


BOŚ EKObiegtaon odbył się w październiku 2015 r. na terenie Parku Kultury
w podwarszawskim Powsinie oraz w Lesie Kabackim. W programie imprezy znalazły się biegi dla dorosłych na dystansach 5,3 i 15,9 km, sztafeta 5 x 5,3 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na 500 i 1000 metrów. Całkowity dochód z rejestracji biegaczy został przekazany na rozwój infrastruktury rekreacyjnej parku. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów był otwarty piknik rodzinny połączony z ekologiczną edukacją najmłodszych. Na uczestników tej sportowo – rodzinnej imprezy czekały setki nagród i prezentów. Organizatorem BOŚ EKObiegatonu była Fundacja BOŚ, a partnerem strategicznym wydarzenia – Bank Ochrony Środowiska.

 

Postaw na Słońce


Kampania buduje świadomość i zainteresowanie Polaków tematyką OZE. W ramach projektu „Postaw na Słońce” uruchomiono informacyjną akcję społeczną oraz projekty edukacyjne w szkołach.

 

Raport ekologiczny


Wśród wyróżnionych długoletnich praktyk BOŚ Banku znalazł się Raport Ekologiczny. Sporządzany jest nieprzerwanie od 1998 roku, prezentując proekologiczną działalność Banku.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.