Strona główna Wiadomości Kredyty z gwarancjami dla innowacyjnych firm w ING Banku Śląskim

Kredyty z gwarancjami dla innowacyjnych firm w ING Banku Śląskim

Kredyty z gwarancjami dla innowacyjnych firm w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego aneks nr 11 do Umowy Portfelowej Linii Gwarancyjnej de minimis (PLD). Klienci z sektora MSP będą mogli teraz skorzystać z gwarancji w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) do kredytów obrotowych i inwestycyjnych.

Gwarancje w ramach POIG są przeznaczone dla innowacyjnych firm, czyli takich, które spełniają co najmniej jedno z 7 kryteriów innowacyjności. Stanowią one formę pomocy de minimis. Będą udzielane klientom posiadającym zdolność kredytową w wysokości max. 60% kwoty kredytu na okres nie dłuższy niż 27 miesięcy dla kredytu obrotowego oraz 99 miesięcy dla kredytu inwestycyjnego. Maksymalna wysokość jednostkowej gwarancji nie może przekroczyć 3,5 mln zł. Z kredytu zabezpieczonego gwarancją w ramach POIG będą mogli skorzystać od 1 kwietnia 2016 roku klienci ING Banku Śląskiego z sektora MŚP, prowadzący pełną księgowość.

Przypominamy, że ING Bank Śląski uczestniczy również w dwóch innych programach gwarancyjnych oferowanych we współpracy z BGK:

  •     gwarancji de minimis – na podstawie Umowy Portfelowej Linii Gwarancyjnej de minimis (PLD),
  •     gwarancji PLG-COSME – na podstawie Umowy Portfelowej Linii Gwarancyjnej z regwarancją udzielaną przez Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) w ramach programu COSME.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.