Strona główna Wiadomości Palikot dawał trzy miesiące, Idea daje rok

Palikot dawał trzy miesiące, Idea daje rok

Palikot dawał trzy miesiące, Idea daje rok

Aż przez 12 miesięcy może nie odczuwać ciężaru składek ZUS początkujący przedsiębiorca, który zaciągnie „Kredyt na start” w Idea Banku. Oferta dostępna jest również dla firm, które chcą zatrudnić pracowników.

 

Sejm odrzucił właśnie projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przygotowany przez Ruch Palikota. Przewidywał on, że początkujący przedsiębiorca przez trzy miesiące od założenia firmy, nie będzie płacił składek ZUS oraz podatku dochodowego. Takie przywileje mieli otrzymać przedsiębiorcy zakładający firmę „na próbę”, pod warunkiem, że w tym okresie nie będą zatrudniać pracowników. Projekt został jednak odrzucony większością 220 głosów już w pierwszym czytaniu, choć posłów glosujących przeciw jego odrzuceniu było niewiele mniej (212).

 

Przedsiębiorcze osoby, poważnie myślące o założeniu własnego biznesu, nie muszą jednak załamywać rąk. Jest bowiem możliwość, aby nie tylko przez trzy miesiące, ale przez cały rok nie odczuwały ciężaru składek ZUS. Ciężar ten może wziąć na siebie Idea Bank, a przedsiębiorca może otrzymać dodatkowo atrakcyjne finansowanie na rozpoczęcie działalności.

 

Jest to „Kredyt na start”, dostępny również dla firm bez historii działania. Jego kwota może wynieść do 350 tys. zł, a okres kredytowania – do 10 lat. Osoby, które zaciągną ten kredyt, a oprócz tego skorzystają m.in. z usług księgowych Tax Care, otworzą rachunek firmowy w Idea Banku i będą regularnie opłacać ZUS, mogą otrzymać premię w wysokości 400 zł miesięcznie. Odpowiada ona w przybliżeniu minimalnej składce na ZUS dla rozpoczynających działalność (z preferencyjnych stawek można korzystać przez pierwsze dwa lata prowadzenia firmy). Szczegóły oferty określa regulamin promocji „Rok bez ZUS” dostępny na stronie banku. Co ważne, mogą z niej skorzystać również przedsiębiorcy, którzy chcą zatrudnić pracowników.

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.