Strona główna Wiadomości Łowcy skarbów SKO

Łowcy skarbów SKO

Łowcy skarbów SKO

7 czerwca 2013 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyło się zakończenie konkursu „Łowcy skarbów SKO” oraz finał akcji „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej” – edycja 2012/2013.

 

Przypomnijmy, że z początkiem bieżącego roku Bank Spółdzielczy w Limanowej wdrożył innowacyjny projekt z zakresu edukacji finansowej – grę internetową o nazwie „Łowcy Skarbów SKO”. Uczniowie szkół oszczędzający w Szkolnych Kasach Oszczędności pod patronatem Banku poznawali funkcje i historię pieniądza dokonując transakcji zakupu i sprzedaży wirtualnych towarów na wirtualnym rynku. Ceny towarów zmieniały się co turę, co z kolei pozwalało na zarabianie pieniędzy.

 

Niestandardowe podejście do nauki o finansach, kształtowanie odpowiednich umiejętności i postaw oraz nowoczesna aplikacja gry, odniosły bardzo pozytywne rezultaty. Bankowe statystyki mówią same za siebie:

  • Konkurs trwał od 15 stycznia do 30 maja 2013 roku i składał się z 3 tur.

  • W grze zarejestrowanych było 1637 uczniów z 31 szkół.

  • Rozegrano w sumie 25 977 gier, każda gra to 9 rund w których dokonywano obrotu 23 produktami.

  • Każdy z uczniów rozegrał średnio 15,8 gier, ale rekordzista rozegrał ich 136, grając codziennie przez cały okres trwania konkursu.

  • Można było grać tylko raz dziennie.

  • Największy zebrany podczas gry kapitał to przez uczestnika to 10.069.858.933 dukatów.

Nagrody w konkursie przyznawane były w dwóch kategoriach: dla szkoły, gdzie wybór laureata uzależniony był od średniego zaangażowania uczniów/graczy w trakcie całego okresy trwania konkursu oraz w kategorii indywidualnej uczniów, gdzie na podstawie wyników uzyskanych w grze co dwa tygodnie, od momentu rozpoczęcia konkursu można było zdobyć zestaw klocków Lego przez trzech najlepszych graczy.

 

Tytuł „Najlepsza szkoła SKO 2013” oraz nagrodę główną w postaci przelewu na rachunek SKO w wysokości 700 zł – otrzymałaSzkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zalesiu

Nagrodę drugiego stopnia i przelew na rachunek SKO w wysokości 500 zł zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasickiego w Siekierczynie. Nagroda trzeciego stopnia, czyli przelew na rachunek SKO w wysokości 300 zł, trafiła do Zespół Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej. Zestawy klocków Lego zostały „złowione” przez 27 uczniów – liderów gry w poszczególnych turach.

 

 

Podsumowując tegoroczną edycję akcji „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej”, uhonorowano szkoły biorące udział w akcji, przekazując na ręce przedstawicieli certyfikaty uczestnictwa. Nie zapomniano też o uczniach poszczególnych szkół, którzy wytrwale oszczędzali w ciągu całego roku szkolnego. Specjalnie dla nich przekazano nagrody, które odbiorą wraz ze świadectwem szkolnym, kierując się następującymi kryteriami: najbardziej zaangażowany członek SKO, największa zgromadzona kwota oszczędności oraz najbardziej aktywny i systematyczny uczestnik akcji SKO.

 

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.