Strona główna Wiadomości Oferta Alior Banku wysoko oceniona w rankingu kont firmowych

Oferta Alior Banku wysoko oceniona w rankingu kont firmowych

Oferta Alior Banku wysoko oceniona w rankingu kont firmowych

Redakcja portalu Money.pl po raz trzeci przygotowała zestawienie najlepszych na rynku kont firmowych. Analizie poddano 83 rachunki dla przedsiębiorców, znajdujące się w ofercie 30 banków. Produkty Alior Banku: Rachunek Gotówkowy i Rachunek Zarabiający bardzo dobrze wypadły w tym zestawieniu, zajmując odpowiednio drugie i ósme miejsce.

 

Analitycy z portalu Money.pl na potrzeby przygotowywanego rankingu stworzyli obraz statystycznej osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Jej miesięczne wpływy na konto wynoszą 20 tys. zł., a saldo na rachunku oscyluje w granicach 4 tys. zł. Modelowy przedsiębiorca aktywnie korzysta z rachunku: wykonuje co najmniej 10 przelewów miesięcznie (w tym przelewy za granicę w euro), po kilka zleceń stałych i poleceń zapłaty za pośrednictwem Internetu. Z konta regulowane są też należności do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Karta wydana do rachunku służy do płacenia i wypłacania pieniędzy z bankomatów. Raz w roku właściciel firmy wypłaca większą kwotę w oddziale banku. Dodatkowo, przedsiębiorca rozważa uruchomienie linii kredytowej w rachunku. Istotną rolę przy wyborze konta mają także bonusy oferowane do rachunku i możliwość mobilnego dostępu do konta np. ze smartfona. Kryteria oceny rachunków zostały podzielone na trzy kategorie: koszt prowadzenia i obsługa konta, dostęp do konta i środków oraz jakość obsługi klienta.

 

Dla tak sprofilowanego przedsiębiorcy jedno z najlepszych rozwiązań oferuje Alior Bank. Redakcja portalu Money.pl wyróżniła Rachunek Gotówkowy za niskie koszty prowadzenia
i obsługi konta, połączone z wysokim poziomem obsługi klienta oraz możliwością mobilnego dostępu do konta.

 

 

Najlepsze konta firmowe 2013
sumaKoszty prowadzenia i obsługiDostępObsługa klienta
1Deutsche Bank
dbNET Biznes
76,505814,54
2Alior Bank SA 
Rachunek Gotówkowy
75,755812,55,25
3Bank Pocztowy 
Pocztowe Konto Firmowe
75,505811,56
4ING Bank Śląski 
Konto z Lwem Direct
71,5046,5178
5Idea Bank 
Konto Firma to JA
71,0056,512,52
6Citibank Handlowy
Pakiet Citikonto
70,505212,56
7ING Bank Śląski 
Konto z Lwem Zysk
70,5045,5178
8Alior Bank 
Rachunek Zarabiający
70,2551,513,55,25
9Bank Polskiej Spółdzielczości 
Pakiet Wygodny
70,055012,57,55
10Inteligo 
Konto Firmowe
69,0054,58,56

Źródło: Money.pl

 

Prowadzenie Rachunku Gotówkowego jest bezpłatne, niezależnie od wysokości utrzymywanego salda. W celu ograniczenia kosztów związanych z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym Alior Bank udostępnił klientom możliwość darmowego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce (do kwoty 100 tys. zł rocznie) oraz wpłat i wypłat gotówkowych dokonywanych w kasach Banku. Właściciele konta mogą również bezpłatnie realizować przelewy krajowe oraz zagraniczne. Dodatkowo, w ramach Rachunku Gotówkowego, przedsiębiorcy mogą otworzyć Rachunek Lokacyjny i ulokować na nim swoje środki. Klienci mają także do dyspozycji Rachunek Pomocniczy, który służy do prowadzenia rozliczeń bezgotówkowych i gotówkowych w walutach zagranicznych.

 

W pierwszej dziesiątce rankingu przygotowanego przez  redakcję portalu Money.pl znalazło się również drugie konto biznesowe Alior Banku – Rachunek Zarabiający. Oznacza to, że produkty dla przedsiębiorców, oferowane przez bank, są dobrze dostosowane do ich potrzeb i oczekiwań. Alior Bank konsekwentnie dąży do obniżenia kosztów związanych z prowadzeniem rachunku i transakcjami, aby ułatwić swoim klientom biznesowym prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.