Strona główna Wiadomości Nowy wiceprezes bankowości detalicznej ING Banku Śląskiego

Nowy wiceprezes bankowości detalicznej ING Banku Śląskiego

Nowy wiceprezes bankowości detalicznej ING Banku Śląskiego

Dzisiaj Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Marcina Giżyckiego na wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za Pion Bankowości Detalicznej. Nowe stanowisko obejmie 1 sierpnia 2016 roku.

Marcin Giżycki zastąpił Ignacio Juliá Vilar, który od 1 maja br. zajmuje stanowisko Chief Innovation Officer w Grupie ING oraz pełni funkcję Head of Retail Banking Segment.

– Marcin Giżycki jest związany z ING Bankiem Śląskim od 20 lat. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej – od specjalisty w oddziale do stanowiska wiceprezesa, na które właśnie został powołany. Uczestniczył w najważniejszych projektach przeprowadzanych w banku oraz zarządzał produktami, sprzedażą, siecią dystrybucji i procesami. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i wiedza będą pomocne w zarządzaniu bankowością detaliczną oraz umocnią naszą pozycję na rynku – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Marcin Giżycki pracuje w ING Banku Śląskim od 1996 roku. W tym czasie zajmował stanowiska specjalisty, managera, a następnie dyrektora w obszarze sprzedaży i zarządzania siecią detaliczną. W 2006 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część Pionu Bankowości Detalicznej. Obecnie odpowiada w banku za obszar m.in. kredytów i ubezpieczeń oraz kieruje działalnością maklerską – Biurem Maklerskim ING Banku Śląskiego (wcześniej ING Securities).

Marcin Giżycki ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach na wydziale Bankowość i Finanse. Brał udział w szkoleniach z zakresu zarządzania i bankowości m.in. Senior Banking Program  w ING w Amsterdamie oraz Developing the Strategic Leader program at the Center for Creative Leadership w Colorado Springs.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.