Nowy wiceprezes bankowości detalicznej ING Banku Śląskiego

Dzisiaj Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Marcina Giżyckiego na wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za Pion Bankowości Detalicznej. Nowe stanowisko obejmie 1 sierpnia 2016 roku.

Marcin Giżycki zastąpił Ignacio Juliá Vilar, który od 1 maja br. zajmuje stanowisko Chief Innovation Officer w Grupie ING oraz pełni funkcję Head of Retail Banking Segment.

– Marcin Giżycki jest związany z ING Bankiem Śląskim od 20 lat. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej – od specjalisty w oddziale do stanowiska wiceprezesa, na które właśnie został powołany. Uczestniczył w najważniejszych projektach przeprowadzanych w banku oraz zarządzał produktami, sprzedażą, siecią dystrybucji i procesami. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i wiedza będą pomocne w zarządzaniu bankowością detaliczną oraz umocnią naszą pozycję na rynku – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Marcin Giżycki pracuje w ING Banku Śląskim od 1996 roku. W tym czasie zajmował stanowiska specjalisty, managera, a następnie dyrektora w obszarze sprzedaży i zarządzania siecią detaliczną. W 2006 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część Pionu Bankowości Detalicznej. Obecnie odpowiada w banku za obszar m.in. kredytów i ubezpieczeń oraz kieruje działalnością maklerską – Biurem Maklerskim ING Banku Śląskiego (wcześniej ING Securities).

Marcin Giżycki ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach na wydziale Bankowość i Finanse. Brał udział w szkoleniach z zakresu zarządzania i bankowości m.in. Senior Banking Program  w ING w Amsterdamie oraz Developing the Strategic Leader program at the Center for Creative Leadership w Colorado Springs.

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.