Strona główna Wiadomości Nowe lokaty inwestycyjne w ofercie Raiffeisen Polbank

Nowe lokaty inwestycyjne w ofercie Raiffeisen Polbank

Nowe lokaty inwestycyjne w ofercie Raiffeisen Polbank

Do 21 czerwca 2013 r. w Raiffeisen Polbank trwa sprzedaż dwóch lokat inwestycyjnych: „Wygraj z Dolarem” i „Lato z Frankiem”. Są to produkty z krótkim, 12-miesięcznym okresem inwestycyjnym i ochroną kapitału na poziomie 100% w dacie zapadalności. Za instrument bazowy przyjęto kurs złotego do dolara amerykańskiego oraz do franka szwajcarskiego. Strategia inwestycyjna zakłada wzmocnienie złotego do obu walut.

 

„Wygraj z Dolarem” oferuje możliwość wypłaty dwóch kuponów w wysokości 3,5% każdy, dzięki czemu maksymalny zysk może wynieść 7% w skali roku. Warunkiem osiągnięcia pierwszych 3,5% zysku, jest umocnienie się złotego względem dolara w dniu 20 grudnia 2013 r. w stosunku do kursu, który zostanie ustalony w dniu 24 czerwca 2013 roku. Wypłata kolejnych 3,5% zysku zależy od tego, czy 20 czerwca 2014 roku dolar będzie tańszy i znajdzie się w wyznaczonym zakresie. Ostateczne warunki emisji zostaną przedstawione pierwszego dnia inwestycji tj. 24 czerwca br. na stronie internetowej banku.

 

„Lato z Frankiem” z kolei oferuje zysk nawet do 10% w skali roku. Zysk wypłacony będzie na koniec okresu lokaty pod warunkiem, że kurs złotego względem franka w dniu 20 czerwca 2014 r. umocni się w stosunku do kursu zaobserwowanego 24 czerwca 2013 r. Wartość zysku wyniesie 0,3333% za każdy 1 grosz wzrostu wartości złotówki. Jeśli jednak kurs w którymkolwiek momencie trwania lokaty osiągnie poziom odnotowany w dniu 24 czerwca 2013 r., nastąpi jedynie zwrot wpłaconych środków.

 

– Nasze nowe lokaty inwestycyjne to produkty dla osób, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie zainwestowanych środków. Jednocześnie jednak dają szansę na zarobienie 7% i 10% w skali roku i to bez potrzeby długookresowego blokowania kapitału. W czasie wyraźnego spadku stóp procentowych i – co za tym idzie – malejącego oprocentowania lokat może okazać się, że warto wybrać produkty, które oferują bezpieczeństwo oraz wymierne korzyści finansowe – przekonuje Andżelika Łukasiewicz, odpowiedzialna za produkty inwestycyjne Raiffeisen Polbank.

 

Za zainwestowaniem środków w nowe lokaty „Wygraj z Dolarem” i „Lato z Frankiem” przemawia m.in. oczekiwane odbicie w gospodarce strefy euro, które powinno przełożyć się na przyspieszenie wzrostu PKB w Polsce i poprawić nastroje na rynkach finansowych, sprzyjając umocnieniu złotego. Równie ważne jest uspokojenie obaw inwestorów o ponowną eskalację kryzysu fiskalnego w strefie euro i wciąż pozytywne nastawienie inwestorów do polskiego rynku. Wszystko to sprzyja wzrostowi notowań złotego względem franka, który nadal jest traktowany jako tzw. „bezpieczna przystań”, jak również umocnieniu się złotego względem dolara i zmierzania kursu w kierunku psychologicznej bariery 3 zł.

 

Z drugiej strony należy mieć na uwadze możliwość kontynuacji spowolnienia gospodarczego w Polsce czy brak poprawy sytuacji gospodarczej naszych najważniejszych partnerów handlowych, np. Niemiec. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na nastroje inwestycyjne i tym samym zaszkodzić notowaniom złotego.

  • „Wygraj z Dolarem” i „Lato z Frankiem” to 12-miesięczne lokaty inwestycyjne ze 100% ochroną kapitału w dacie zapadalności;

  • Produkty oparte są na kursie złotego do jednej z dwóch walut obcych – dolara amerykańskiego lub franka szwajcarskiego;

  • Minimalna kwota inwestycji w przypadku obu lokat to 5 000 zł;

  • Subskrypcja lokat strukturyzowanych trwa od 7 do 21 czerwca br.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.