Strona główna Wiadomości System wpłat gotówkowych online dla firm w ponad 50 oddziałach ING

System wpłat gotówkowych online dla firm w ponad 50 oddziałach ING

System wpłat gotówkowych online dla firm w ponad 50 oddziałach ING

ING Bank Śląski rozwija nowatorski model obsługi wpłat gotówkowych dla klientów korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Do lipca br. bank udostępnił ponad 50 wrzutni elektronicznych, innowacyjnych urządzeń pozwalających na księgowanie wpłat w czasie rzeczywistym.

Wrzutnie elektroniczne to pionierskie rozwiązanie na polskim rynku. Pozwalają na bezpieczne przekazywanie środków pieniężnych do banku 24 godziny na dobę, również w dni wolne od pracy i święta. Nowe urządzenia skracają do minimum czas potrzebny na realizację transakcji. Środki są automatycznie udostępniane bezpośrednio na rachunku firmy w trybie on-line lub w kolejnym dniu roboczym. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w zakresie zabezpieczeń, wrzutnie elektroniczne pozwalają także na ograniczenie ryzyka oszustw. Dedykowane aplikacje pozwalają pracownikom banku na stały, zdalny monitoring wszystkich urządzeń oraz optymalne zarządzanie zdeponowaną w nich gotówką.

Bank instaluje kolejne urządzenia w ramach projektu modernizacji sieci skarbców nocnych. Do tej pory oddziały banku były wyposażone w standardowe wrzutnie mechaniczne, które wymagają manualnego księgowania wpłat przez pracowników banku. Aby przekazać gotówkę do banku za pomocą wrzutni elektronicznej, wystarczy wygenerować Bankowy Dowód Wpłaty zawierający kod wielowymiarowy, który zawiera wszystkie informacje niezbędne do zaksięgowania transakcji na rachunku klienta. Deponując wpłatę zamkniętą do wrzutni elektronicznej, klient skanuje kod wielowymiarowy i dokonuje wrzutu pakietu do urządzenia. System automatycznie identyfikuje każdą wpłatę gotówkową i umożliwia klientowi  szybki dostęp do swoich środków finansowych.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.