Strona główna Wiadomości Nowe lokaty inwestycyjne w grudniowej ofercie Raiffeisen Polbank

Nowe lokaty inwestycyjne w grudniowej ofercie Raiffeisen Polbank

Nowe lokaty inwestycyjne w grudniowej ofercie Raiffeisen Polbank

Do 2 stycznia 2014 roku Raiffeisen Polbank prowadzi subskrypcję na dwie nowe lokaty inwestycyjne: „Magia Funta 12M” i „Magia Funta 6M”. Lokaty gwarantują ochronę kapitału na poziomie 100% w dacie zapadalności i dają możliwość osiągnięcia zysku wyższego niż na standardowych lokatach terminowych.

 

Produkty różnią się od siebie nie tylko okresem inwestycji, ale również szczegółami warunkującymi wypłatę kuponów z zyskiem. Zapadają odpowiednio w terminie 2 stycznia 2015 r. oraz 3 lipca 2014 r.

 

„Magia Funta 12M” oferuje możliwość wypłaty kuponu w wysokości nawet 14,5 proc. w skali roku. Warunkiem wypłaty jest spełnienie warunków związanych z poziomem kursu GBP do PLN w dniu 30 grudnia 2014 r. względem kursu początkowego ustalonego 3 stycznia 2014 r. Na koniec inwestycji nie powinien być on wyższy, ani niższy o więcej niż 29 groszy względem kursu początkowego. Osiągnięcie lub przekroczenie tych wartości granicznych w którymkolwiek momencie trwania lokaty spowoduje jedynie zwrot 100% kapitału. Jeśli jednak kurs pozostanie w wyznaczonym wartościami granicznymi zakresie, nastąpi zwrot kapitału oraz wypłata dodatkowego zysku w wysokości 0,5% za każdy grosz różnicy na korzyść złotego pomiędzy kursem z 3 stycznia 2014 r. a kursem z 30 grudnia 2014 r. Inwestycja trwa 12 miesięcy.

 

„Magia Funta 6M” to z kolei lokata inwestycyjna o zbliżonej konstrukcji, ale z krótszym okresem inwestycyjnym i węższym zakresem kursowym wartości granicznych. Inwestycja obejmuje okres 6 miesięcy i kończy się 3 lipca 2014 r. Oferuje możliwość wypłaty zysku w wysokości nawet 10%, zakładając, że za każdy grosz różnicy pomiędzy kursem pary walut z 3 stycznia 2014 r. a ich kursem z 1 lipca 2014 r. klient otrzyma 0,5%. Warunkiem wypłaty zysku jest pozostanie kursu GBP/PLN w trakcie trwania inwestycji na poziomie nie wyższym i nie niższym niż 20 groszy względem kursu z 3 stycznia 2014 r. Jeśli w dniu obserwacji kurs znajdzie się poza wyznaczonym zakresem lub w trakcie trwania inwestycji chociaż raz osiągnie wartość którejś z ustalonych granic kursowych, nastąpi jedynie zwrot 100% kapitału.

 

„Oferowane przez nas w 2013 roku lokaty inwestycyjne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy zainwestowali w nie ponad 420 mln zł. Produkty te są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które cenią sobie 100% ochronę kapitału, relatywnie krótki horyzont inwestycyjny, a jednocześnie oczekują nieskomplikowanej formuły wypłaty oraz stopy zwrotu na poziomie wyższym niż aktualnie proponowane na standardowej lokacie bankowej” – mówi Andżelika Łukasiewicz, odpowiedzialna za produkty inwestycyjne w Raiffeisen Polbank.

 

Za inwestycją w Lokaty „Magia Funta 6M” oraz „Magia Funta 12M” przemawia przede wszystkim perspektywa podwyżek stóp procentowych w Polsce w 2014 r., co powinno wpłynąć na umocnienie złotego względem brytyjskiej waluty, a także korzystna dla złotego różnica między wysokością stóp procentowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Analitycy Raiffeisen Polbank zakładają również dalszą poprawę sytuacji gospodarczej w Polsce i strefie euro, która może sprzyjać popytowi na złotego. Nie bez znaczenia też są ryzyka, mogące mieć negatywny wpływ na przewidywany spadek wartości złotego do funta, m.in. przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii, powrót napięć fiskalnych w Europie i USA, a także odpływ kapitału z polskiego rynku obligacji.

 

Minimalna kwota, którą można zainwestować w lokaty „Magia Funta 12M” lub „Magia Funta 6M”, to 5 000 zł. Opłata za zerwanie lokat przed terminem to maksymalnie 2,00% zainwestowanego kapitału. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%. Klient nie ma obowiązku wykazywania tego dochodu w PIT.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.