Strona główna Wiadomości Nowa odsłona jesiennej kampanii reklamowej PKO Banku Polskiego

Nowa odsłona jesiennej kampanii reklamowej PKO Banku Polskiego

Nowa odsłona jesiennej kampanii reklamowej PKO Banku Polskiego

W poniedziałek 16 września wystartowała nowa odsłona jesiennej kampanii reklamowej PKO Banku Polskiego. W spocie wyprodukowanym przez Film Reaktor, Szymon Majewski wraz ze znanym dziennikarzem sportowym Maciejem Kurzajewskim przekonują do usług płatności mobilnych.


„O co tu biega?” to pierwszy ze spotów zaplanowanych w ramach jesiennej kampanii PKO BP. Tematyka i klimat filmu nawiązują do greckiej mitologii. Obok Szymona Majewskiego, jako gość specjalny wystąpił znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

 

Ciekawym wyzwaniem producenckim była scenografia. Została zbudowana makieta krajobrazu Olimpu oraz jego wnętrze wraz z kolumnami. W fazie postprodukcji sprawiliśmy, że królestwo unosi się w chmurach. Atrakcyjność spotu zasadza się na gęsto utkanej akcji i szeregu efektów wizualnych – począwszy od lewitowania postaci granej przez Macieja Kurzajewskiego po gromy ciskane przez Zeusa, skończywszy na ogniu płonącym w samym środku scenografii. Dużo uwagi poświęciliśmy również castingowi. Zależało nam na tym,aby wykreować postaci, które będą nowoczesne, oryginalne i zaskakujące w stosunku do popularnych wyobrażeń na temat bogów z Olimpu. Dlatego np. nasz Zeus jest dojrzałym, a niesiwowłosym, starszym mężczyzną, a MaciejKurzajewski, dziennikarz sportowy związany z akcją społeczną PKO BP „Biegajmy razem”, wcielił się w postać Hermesa biegającego w skrzydlatych butach – mówi Sebastian Maj, Producent z Film Reaktora.

 

Reżyserem spotu jest Piotr Kumik, współtwórca m.in. formatu „Szymon Majewski Show”, scenografię wymyślił Jeremi Brodnicki, a za kostiumy odpowiada popularna stylistka Malwina Wędzikowska.

 

Spot „O co tu biega?” to kolejna już produkcja Film Reaktora dla PKO Banku Polskiego, po zrealizowanym wiosną filmie „Szymon na krańcach świata”, w którym Majewski konfrontował swoją znajomość bankowości elektronicznej z Pigmejami.

 

Klient: PKO Bank Polski

Agencja: DDB

Produkcja: Film Reaktor/Sebastian Maj

Reżyser: Piotr Kumik

Scenograf: Jeremi Brodnicki

Kostiumy: Malwina Wędzikowska

Postprodukcja dźwięku: Box Postproduction
Postprodukcja obrazu: Lunapark

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.