Strona główna Wiadomości Najbardziej mobilny bank? PKO Bank Polski oczywiście

Najbardziej mobilny bank? PKO Bank Polski oczywiście

Najbardziej mobilny bank? PKO Bank Polski oczywiście

Najnowszy raport opublikowany przez portal prnews.pl pokazuje, że w ciągu roku przybyło ponad dwa miliony aktywnych użytkowników bankowości mobilnej – na koniec 2015 roku było ich ponad 5,7 mln. Najwięcej – ponad 1,3 mln – korzysta z usług PKO Banku Polskiego, lidera na rynku bankowym. To w dużej mierze zasługa rozwijanej systematycznie przez bank aplikacji mobilnej IKO.

– Pracujemy systematycznie nad unowocześnianiem naszej oferty i zachęceniem klientów do korzystania z bankowości mobilnej. Pozycja lidera na rynku mobilizuje nas również do tego, by być liderem we wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak na przykład aplikacja Junior – mówi Michał Macierzyński, Zastępca Dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej.

W najbliższych dniach bank planuje wzbogacić aplikację IKO o nowości: przelewy na telefon dla osób korzystających z BLIKA w innych bankach oraz logowanie dzięki Touch ID (dla klientów korzystających z IKO na platformie iOS). Planowane jest również wprowadzenie rozwiązań pozwalających klientom na personalizację aplikacji i dopasowanie jej indywidualnie do swoich potrzeb. Trwają również przygotowania do udostepnienia klientom aplikacji mobilnej Junior. Osoby korzystające z oferty banku dla najmłodszych – dzieci poniżej 13. roku życia –  będą mogły już wkrótce znaleźć rozwiązania znane im do tej pory z ekranu komputerowego monitora na wyświetlaczu telefonu.

Obecnie z IKO korzysta ponad 550 tys. użytkowników, 67 tys. aktywowało na swoich telefonach usługę mobilnych płatności zbliżeniowych HCE udostępnioną w styczniu br. Od momentu wdrożenia IKO użytkownicy wykonali za pomocą telefonów ponad 6,5 mln operacji, a w samym czwartym kwartale 2015 roku założyli blisko 20 tys. lokat mobilnych. Najchętniej wykorzystywane funkcje IKO to przelewy na numer rachunku bankowego i numer telefonu, a także wypłaty gotówki z bankomatów.

Zgodnie z założeniami portalu prnews.pl, aktywny użytkownik to taki, który przynajmniej raz w miesiącu loguje się do swojego banku z poziomu urządzenia mobilnego. Wśród 1,3 mln takich użytkowników w PKO Banku Polskim są zarówno osoby korzystające z IKO, jak również logujące się do pełnego serwisu iPKO czy jego wersji lite.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.