Mikroprzedsiębiorca Roku 2015 wybrany

Blix Power Poland, producent reduktora zużycia energii elektrycznej, otrzymał tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015. Pozostałe wyróżnione przez jury XI edycji konkursu firmy to: Phenicoptere, wynalazca innowacyjnego rozwiązania do demakijażu, FlyTech Solutions, wytwórca dronów, Zieta Prozessdesign, studio projektowe mebli, wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne oraz firma Hasan, zajmująca się systemami chłodzenia i oświetlenia maszyn produkcyjnych.


Mikroprzedsiębiorca Roku 2015, firma Blix Power Poland, jest producentem reduktora zużycia energii elektrycznej. To unikatowe urządzenie umożliwiające uzyskanie oszczędności na poziomie od 10 do 40% w stosunku do wyjściowych parametrów zużycia energii. Z rozwiązań proponowanych przez Blix Power Poland korzystają już firmy i instytucje obecne w Polsce, Rosji, Kazachstanie, Egipcie i Hiszpanii.

 

Tegoroczna, XI już edycja konkursu, znakomicie obrazuje potencjał polskich mikroprzedsiębiorstw. Każdy z tegorocznych laureatów wykorzystuje w swojej działalności innowacyjne technologie, niejednokrotnie tworząc nowatorskie rozwiązania. Wybór zwycięzcy z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem, zarówno biorąc pod uwagę liczbę nadsyłanych zgłoszeń, jak i ich wyjątkowość– podkreśla Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 500 mikrofirm z całej Polski.

 

Firmy wyróżnione w poszczególnych kategoriach:

START – Phenicoptere sp. z o.o., firma produkująca Glov – rękawicę zmywającą makijaż wyłącznie za pomocą wody. Produkt dostępny dla konsumentek na całym świecie – dystrybuowany różnymi kanałami, m.in. poprzez sklep internetowy, perfumerie online (60 sklepów na całym świecie), a także sieć perfumerii Sephora oraz Marionnaud we Francji. Szczególnie nad Sekwaną Glov spotkał się
z olbrzymim zainteresowaniem konsumentek – w ciągu 2 tygodni od wejścia na rynek francuski, sprzedano aż 10 tys. sztuk.

MŁODY BIZNES– FlyTech Solutions, to firma, która specjalizuje się w produkcji dronów
na indywidualne zamówienie zarówno polskich jak i zagranicznych podmiotów z krajów Europy Zachodniej, USA oraz Kanady. Kompetencje i umiejętności zespołu FlyTech Solutions umożliwiają zaoferowanie pełnego wachlarza usług związanych z systemami bezzałogowymi – od projektowania
i wytwarzania kompletnych, dedykowanych systemów, aż po przeprowadzanie szkoleń i świadczenie usług z wykorzystaniem dronów. Firma współpracuje także z GOPRem w zakresie doskonalenia technik ratownictwa górskiego.

 

PROGRES – Zieta Prozessdesign, firma rodzinna specjalizująca się w projektowaniu i produkcji elementów wystroju wnętrz, takich jak meble oraz dekoracje. Do ich wytworzenia wykorzystywana jest technologia, którą określa się mianem „stabilizacji cienkich blach”. Jest to o tyle innowacyjne rozwiązanie, że mimo iż przedmioty są lekkie i mają ciekawe formy to zachowują bardzo dużą wytrzymałość. Produkty oferowane przez zespół Zieta Prozessdesign są doceniane na całym świecie zarówno przez środowisko designu, projektowania wnętrz, jak i konsumentów.

 

SENIOR – Zakład Handlowo-Usługowy „HASAN” Antoni Hasenbeck, producent systemów chłodzenia i oświetlenia maszyn produkcyjnych. Firma jest obecna na polskim rynku od 1995 roku. W 2000 roku wprowadziła na rynek własny produkt – układ chłodzenia w obrabiarkach UCH. Motto, którym firma kieruje się w swojej działalności brzmi: „Harmonia we współpracy – rzetelność usług”, które wyraża się na co dzień w konkurowaniu z innymi podmiotami jakością proponowanych rozwiązań.

 

O konkursie

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. W 2015 roku po raz 11 zorganizowano go dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

 

Patronat nad konkursem objęli Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski
oraz Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości, w skład której wchodzą: Business Centre Club, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Polski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego.

Źródło: Citi Handlowy

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.