Strona główna Wiadomości Mikroprzedsiębiorca Roku 2015 wybrany

Mikroprzedsiębiorca Roku 2015 wybrany

Mikroprzedsiębiorca Roku 2015 wybrany

Blix Power Poland, producent reduktora zużycia energii elektrycznej, otrzymał tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015. Pozostałe wyróżnione przez jury XI edycji konkursu firmy to: Phenicoptere, wynalazca innowacyjnego rozwiązania do demakijażu, FlyTech Solutions, wytwórca dronów, Zieta Prozessdesign, studio projektowe mebli, wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne oraz firma Hasan, zajmująca się systemami chłodzenia i oświetlenia maszyn produkcyjnych.


Mikroprzedsiębiorca Roku 2015, firma Blix Power Poland, jest producentem reduktora zużycia energii elektrycznej. To unikatowe urządzenie umożliwiające uzyskanie oszczędności na poziomie od 10 do 40% w stosunku do wyjściowych parametrów zużycia energii. Z rozwiązań proponowanych przez Blix Power Poland korzystają już firmy i instytucje obecne w Polsce, Rosji, Kazachstanie, Egipcie i Hiszpanii.

 

Tegoroczna, XI już edycja konkursu, znakomicie obrazuje potencjał polskich mikroprzedsiębiorstw. Każdy z tegorocznych laureatów wykorzystuje w swojej działalności innowacyjne technologie, niejednokrotnie tworząc nowatorskie rozwiązania. Wybór zwycięzcy z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem, zarówno biorąc pod uwagę liczbę nadsyłanych zgłoszeń, jak i ich wyjątkowość– podkreśla Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 500 mikrofirm z całej Polski.

 

Firmy wyróżnione w poszczególnych kategoriach:

START – Phenicoptere sp. z o.o., firma produkująca Glov – rękawicę zmywającą makijaż wyłącznie za pomocą wody. Produkt dostępny dla konsumentek na całym świecie – dystrybuowany różnymi kanałami, m.in. poprzez sklep internetowy, perfumerie online (60 sklepów na całym świecie), a także sieć perfumerii Sephora oraz Marionnaud we Francji. Szczególnie nad Sekwaną Glov spotkał się
z olbrzymim zainteresowaniem konsumentek – w ciągu 2 tygodni od wejścia na rynek francuski, sprzedano aż 10 tys. sztuk.

MŁODY BIZNES– FlyTech Solutions, to firma, która specjalizuje się w produkcji dronów
na indywidualne zamówienie zarówno polskich jak i zagranicznych podmiotów z krajów Europy Zachodniej, USA oraz Kanady. Kompetencje i umiejętności zespołu FlyTech Solutions umożliwiają zaoferowanie pełnego wachlarza usług związanych z systemami bezzałogowymi – od projektowania
i wytwarzania kompletnych, dedykowanych systemów, aż po przeprowadzanie szkoleń i świadczenie usług z wykorzystaniem dronów. Firma współpracuje także z GOPRem w zakresie doskonalenia technik ratownictwa górskiego.

 

PROGRES – Zieta Prozessdesign, firma rodzinna specjalizująca się w projektowaniu i produkcji elementów wystroju wnętrz, takich jak meble oraz dekoracje. Do ich wytworzenia wykorzystywana jest technologia, którą określa się mianem „stabilizacji cienkich blach”. Jest to o tyle innowacyjne rozwiązanie, że mimo iż przedmioty są lekkie i mają ciekawe formy to zachowują bardzo dużą wytrzymałość. Produkty oferowane przez zespół Zieta Prozessdesign są doceniane na całym świecie zarówno przez środowisko designu, projektowania wnętrz, jak i konsumentów.

 

SENIOR – Zakład Handlowo-Usługowy „HASAN” Antoni Hasenbeck, producent systemów chłodzenia i oświetlenia maszyn produkcyjnych. Firma jest obecna na polskim rynku od 1995 roku. W 2000 roku wprowadziła na rynek własny produkt – układ chłodzenia w obrabiarkach UCH. Motto, którym firma kieruje się w swojej działalności brzmi: „Harmonia we współpracy – rzetelność usług”, które wyraża się na co dzień w konkurowaniu z innymi podmiotami jakością proponowanych rozwiązań.

 

O konkursie

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. W 2015 roku po raz 11 zorganizowano go dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

 

Patronat nad konkursem objęli Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski
oraz Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości, w skład której wchodzą: Business Centre Club, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Polski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.