Strona głównaWiadomościMeritum Bank poprawia wyniki

Meritum Bank poprawia wyniki

W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 roku Meritum Bank poprawił wyniki finansowe. Zysk netto wypracowany przez 3 kwartały br. był o 20 proc. wyższy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, zaś wynik z działalności bankowej wzrósł w tym czasie o 32 proc. Suma bilansowa Banku wynosiła 2,87 mld zł, 35 proc. więcej niż przed rokiem.


Portfel kredytów Meritum Banku na koniec września 2013 roku wynosił 2,2 mld zł, o 36 proc. więcej niż przed rokiem, zaś wartość portfela depozytów – 2,4 mld zł, co oznacza 33 proc. wzrost w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2012 roku. Wzrosty te przełożyły się na poprawę wyniku na działalności bankowej, który po trzech kwartałach br. wyniósł 187,7 mln zł, o 32 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Rok 2013 stawia wiele wyzwań przed sektorem bankowym, które wynikają m.in. z rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych. Pomimo tego, spodziewamy się, że Bank zakończy go najlepszym wynikiem finansowym w swojej dotychczasowej historii – mówi Bartosz Chytła, prezes zarządu Meritum Banku. – Obecnie pracujemy nad nową strategią, której celem jest wzrost efektywności i dynamiczna poprawa wyników dodaje.

 

Meritum Bank utrzymał koszty na poziomie 4 proc. wyższym niż przed rokiem. Na koniec września br. wynosiły one 79,6 mln zł wobec 76,5 mln zł po trzech kwartałach 2012 roku. Przełożyło się to na spadek wskaźnika kosztów do dochodów o 11,4 pp., do poziomu 42,4 proc.

Cieszą nas duże wzrosty zarówno po stronie depozytowej, jak i kredytowej, które przełożyły się na poprawę wskaźnika kosztów do dochodów. Efektywność jest jednym z podstawowych czynników determinujących dalszy rozwój biznesu– mówi Piotr Urbańczyk, wiceprezes zarządu Meritum Banku odpowiedzialny za finanse.

 

Zysk netto po trzech kwartałach 2013 roku wyniósł 6,6 mln zł, co oznacza 20-proc. wzrost r/r. Suma bilansowa banku na koniec września wynosiła 2,87 mld zł, 35 proc. więcej niż przed rokiem.

 

W najbliższych miesiącach będziemy koncentrować się nie tylko na zwiększeniu skali naszego biznesu i poprawie efektywności. Planujemy wprowadzić do oferty nowe, innowacyjne rozwiązania. Wierzymy, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem obecnych klientów, jak i osób, które do tej pory nie korzystały z naszych usług – zapowiada Bartosz Chytła.

 

Meritum Bank pracuje nad projektem mobilnego banku Meritum – rozwiązania, które umożliwi klientom zaspokojenie większości potrzeb związanych z zarządzaniem swoimi finansami przez urządzenia mobilne, bez konieczności korzystania z bankowości internetowej. Do jego wyróżników należeć będą: dostępność aplikacji także w trybie offline oraz możliwość zarządzania swoimi finansami za pomocą komend głosowych.

Na koniec września 2013 roku Meritum Bank posiadał 159 placówek (własnych i partnerskich), o 15 więcej niż przed rokiem.

Źródło: Meritum Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular