Strona główna Wiadomości Kredyty banku Nordea kolejny raz stanęły na podium

Kredyty banku Nordea kolejny raz stanęły na podium

Kredyty banku Nordea kolejny raz stanęły na podium

Bank Nordea oferuje jedne z najlepszych kredytów na rynku. Po raz kolejny kredyt konsumpcyjny i kredyt samochodowy znalazły się w czołówce rankingu serwisu TotalMoney.pl.

 

Jak co miesiąc, porównywarka TotalMoney.pl sprawdziła propozycje banków komercyjnych w zakresie kredytów gotówkowych i samochodowych. Na potrzeby rankingu założono konkretne scenariusze potencjalnych kredytobiorców i szczegóły ich decyzji, według których dokonano analizy ofert i wyłoniono zwycięzców.

 

W przypadku kredytu samochodowego, spłacanego przez 5 lat w 60 równych ratach ustalono, że pojazd będzie kosztował 60 000 zł, a klienci dysponują wkładem własnym w wysokości 12 000 zł. Kredytobiorcy to małżeństwo z dzieckiem, zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony, uzyskujący łączny dochód na poziomie 4 103 zł netto. To samo założenie dotyczyło zarówno wariantu zakupu samochodu nowego, jak i używanego. Nordea Bank Polska w tych kategoriach dwukrotnie zdobył trzecie miejsce proponując ratę w wysokości 1 017,70 zł (nowy pojazd, oprocentowanie 8,23%) oraz 1 066,31 zł (pojazd używany, oprocentowanie 10,23%). W obu przypadkach prowizja za udzielenie kredytu wyniosła 4,00%. Całkowity koszt dla nowego samochodu wyniósł 13 138,89 zł, a dla używanego – 16 055,44 zł.

 

Przygotowując ranking kredytów gotówkowych, analitycy TotalMoney.pl założyli, że kredytem zainteresowane jest to samo małżeństwo, lecz tym razem decyduje się na kredyt konsumpcyjny w kwocie 15 000 zł. Założono też, że spłaty będą dokonywane co miesiąc, przez najbliższe 3 lata. Propozycja skierowana do klienta wewnętrznego, czyli osoby posiadającej konto osobiste w danym banku od przynajmniej roku, ponownie okazała się być jedną z najlepszych.

 

Nordea Bank, proponując kredyt przy oprocentowaniu 12,50% w skali roku i z prowizją wynoszącą 3,00%, zajął drugie miejsce w zestawieniu. Rata kredytu udzielonego na podstawie wskazanych parametrów wyniosła 501,80 zł, a łączny koszt kredytu – 18 514,96 zł. Promocyjna oferta kredytu konsumpcyjnego, którą przedstawiono w rankingu, obowiązuje do 30 września 2013 roku. Autor zestawienia zaznaczył także, że Nordea Bank Polska nie wymaga od swoich kredytobiorców przystępowania do obowiązkowych płatnych ubezpieczeń i nie pobiera opłaty za wcześniająszą spłatę zobowiązania.

 

Z oferty kredytów konsumpcyjnego i samochodowego można skorzystać w dowolnym oddziale banku Nordea. Szczegóły dotyczące rankingów znajdują się na stronach internetowych porównywarki TotalMoney.pl: http://www.totalmoney.pl/artykuly/117511,kredyty-gotowkowe,ranking-pozyczek-i-kredytow-gotowkowych-wrzesien-2013,1,1 oraz http://www.totalmoney.pl/artykuly/117495,kredyty-samochodowe,ranking-kredytow-samochodowych–wrzesien-2013,1,1.

Źródło: Nordea Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.