Strona głównaWiadomościKredyty banku Nordea kolejny raz stanęły na podium

Kredyty banku Nordea kolejny raz stanęły na podium

Bank Nordea oferuje jedne z najlepszych kredytów na rynku. Po raz kolejny kredyt konsumpcyjny i kredyt samochodowy znalazły się w czołówce rankingu serwisu TotalMoney.pl.

 

Jak co miesiąc, porównywarka TotalMoney.pl sprawdziła propozycje banków komercyjnych w zakresie kredytów gotówkowych i samochodowych. Na potrzeby rankingu założono konkretne scenariusze potencjalnych kredytobiorców i szczegóły ich decyzji, według których dokonano analizy ofert i wyłoniono zwycięzców.

 

W przypadku kredytu samochodowego, spłacanego przez 5 lat w 60 równych ratach ustalono, że pojazd będzie kosztował 60 000 zł, a klienci dysponują wkładem własnym w wysokości 12 000 zł. Kredytobiorcy to małżeństwo z dzieckiem, zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony, uzyskujący łączny dochód na poziomie 4 103 zł netto. To samo założenie dotyczyło zarówno wariantu zakupu samochodu nowego, jak i używanego. Nordea Bank Polska w tych kategoriach dwukrotnie zdobył trzecie miejsce proponując ratę w wysokości 1 017,70 zł (nowy pojazd, oprocentowanie 8,23%) oraz 1 066,31 zł (pojazd używany, oprocentowanie 10,23%). W obu przypadkach prowizja za udzielenie kredytu wyniosła 4,00%. Całkowity koszt dla nowego samochodu wyniósł 13 138,89 zł, a dla używanego – 16 055,44 zł.

 

Przygotowując ranking kredytów gotówkowych, analitycy TotalMoney.pl założyli, że kredytem zainteresowane jest to samo małżeństwo, lecz tym razem decyduje się na kredyt konsumpcyjny w kwocie 15 000 zł. Założono też, że spłaty będą dokonywane co miesiąc, przez najbliższe 3 lata. Propozycja skierowana do klienta wewnętrznego, czyli osoby posiadającej konto osobiste w danym banku od przynajmniej roku, ponownie okazała się być jedną z najlepszych.

 

Nordea Bank, proponując kredyt przy oprocentowaniu 12,50% w skali roku i z prowizją wynoszącą 3,00%, zajął drugie miejsce w zestawieniu. Rata kredytu udzielonego na podstawie wskazanych parametrów wyniosła 501,80 zł, a łączny koszt kredytu – 18 514,96 zł. Promocyjna oferta kredytu konsumpcyjnego, którą przedstawiono w rankingu, obowiązuje do 30 września 2013 roku. Autor zestawienia zaznaczył także, że Nordea Bank Polska nie wymaga od swoich kredytobiorców przystępowania do obowiązkowych płatnych ubezpieczeń i nie pobiera opłaty za wcześniająszą spłatę zobowiązania.

 

Z oferty kredytów konsumpcyjnego i samochodowego można skorzystać w dowolnym oddziale banku Nordea. Szczegóły dotyczące rankingów znajdują się na stronach internetowych porównywarki TotalMoney.pl: http://www.totalmoney.pl/artykuly/117511,kredyty-gotowkowe,ranking-pozyczek-i-kredytow-gotowkowych-wrzesien-2013,1,1 oraz http://www.totalmoney.pl/artykuly/117495,kredyty-samochodowe,ranking-kredytow-samochodowych–wrzesien-2013,1,1.

Źródło: Nordea Bank Polska

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular