Kredobank ponownie z najbezpieczniejszymi depozytami na Ukrainie

Kredobank należący do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego zwyciężył w 15 edycji rankingu wiarygodności depozytów bankowych na Ukrainie, przygotowywanym przez ukraińską agencję ratingową „Standard-Rating”. W rankingu sklasyfikowano 66 banków ukraińskich. Podczas oceny wiarygodności depozytów analitycy agencji brali pod uwagę szereg czynników, w tym wyniki finansowe oraz dynamikę innych wskaźników podlegających publikacji.


– Niezmiennie wysoki wynik Kredobanku w rankingu niezawodności depozytów bankowych w 2016 roku potwierdza nie tylko wysoki poziom zaufania klientów do banku, ale też wzrost najważniejszych wskaźników finansowych. Jest nam szczególnie miło, że czynnikiem decydującym o zwycięstwie w rankingu depozytów stała się nie tyle przynależność do największej grupy finansowej w Polsce, ile wzrost zysku netto, przychodów i przestrzegania obowiązujących norm, mimo trudnych warunków zewnętrznych – mówi Damian Ragan,Wiceprezes Zarządu Kredobanku.


Dobre wyniki finansowe


Dzięki działaniom restrukturyzacyjnym i ostrożnemu zarządzaniu w poprzednich latach, Kredobank osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe. W ciągu 9 miesięcy 2016 roku Kredobank osiągnął wzrost kapitału własnego o 28,76 %, a także wysoki poziom zysku, który wyniósł 224,911 mln UAH. Systematycznie wzrasta także jakość portfela kredytowego. Analitycy agencji w swojej ocenie uwzględnili również przynależność Kredobanku do Grupy Kapitałowej największego polskiego banku.

 

Kluczowe kierunki rozwoju


Strategia Kredobanku na lata 2015-2016 zakłada m.in. koncentrację geograficzną na rynku Ukrainy Zachodniej i Kijowa, utrzymanie priorytetów w zakresie segmentów klientowskich (segment detaliczny i MŚP) oraz pozyskanie w ramach segmentu korporacyjnego, klientów wysokiej jakości. Kredobank realizuje liczne projekty rozwojowe, a także poprawiające jakość i efektywność działania. W Banku powstało m.in. centrum obsługi biznesu polsko-ukraińskiego, które osiągnęło 27% udział w rynku przedsiębiorców z polskim kapitałem na Ukrainie.

 

Kolejny już sukces Kredobanku


Kredobank zwyciężył również w poprzedniej edycji rankingu wiarygodności depozytów bankowych przygotowywanego przez agencję ratingową „Standard-Rating”. Dwa razy z rzędu stawał także na czele innego rankingu banków Ukrainy, dotyczącego  zdolności do przetrwania. Ranking przygotowywany był przez Forbes (Ukraina), a Kredobank uzyskał w nim najlepsze oceny w pięciu z siedmiu analizowanych kategorii: wskaźnika adekwatności kapitałowej, poziomu zagrożonych kredytów, poziomu płynności, bezpieczeństwa płatności oraz możliwości wsparcia ze strony właściciela.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.