Strona główna Wiadomości Kolejna JESSICA w Jastrzębiu Zdroju – 19 umów w całej Polsce

Kolejna JESSICA w Jastrzębiu Zdroju – 19 umów w całej Polsce

Kolejna JESSICA w Jastrzębiu Zdroju – 19 umów w całej Polsce

Bank Ochrony Środowiska podpisał już ósmą na Śląsku i dziewiętnastą w Polsce umowę w ramach Inicjatywy JESSICA. Warta prawie 1,5 mln złotych inwestycja zakłada rewitalizację trzech placów zabaw w Jastrzębiu Zdroju. Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Będzie to już druga inwestycja w ramach programu JESSICA w tym mieście.

 

Celem nowego projektu będzie rewitalizacja trzech placów zabaw będących własnością Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu Zdroju. Renowacja zainstalowanych na placach urządzeń jest niezbędna, ponieważ utraciły one wszelkie atesty i pozwolenia, przez co nie spełniają wymaganych norm bezpieczeństwa. Na terenie zabaw zainstalowany zostanie również profesjonalny monitoring. Ponadto w ramach projektu, w miejscu zdegradowanych obecnie terenów, powstanie pięć parkingów.

 

Celem społecznym projektu jest stworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Jastrzębia Zdroju. Rewitalizacja placów zabaw oraz zagospodarowanie zdegradowanych obecnie pobliskich terenów przyczyni się do poprawy wizerunku i estetyki całego miasta. Projekt będzie również promował zdrowy i aktywny tryb życia wśród wszystkich mieszkańców Jastrzębia Zdroju.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 1,43 mln zł, z czego ponad 1 mln zł to pożyczka pochodząca ze środków finansowych Inicjatywy JESSICA.

 

W całej Polsce BOŚ podpisał łącznie dziewiętnaście umów w ramach inicjatywy JESSICA w trzech województwach. Do tej pory umowy zostały podpisane w: Świnoujściu (cztery umowy), Połczynie-Zdroju (dwie umowy), Tychach (trzy umowy) oraz po jednej w Wałczu, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Jastrzębiu Zdroju, Świętochłowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Pruszczu Gdańskim, Kościerzynie, Katowicach oraz w Gliwicach.

 

Inicjatywa JESSICA jest pozadotacyjnym, zwrotnym instrumentem inżynierii finansowej, stworzonym przez Komisję Europejską, Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz Bank Rozwoju Rady Europy (CEB). Celem nadrzędnym Inicjatywy JESSICA jest wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez promowanie pozadotacyjnych, zwrotnych instrumentów inżynierii finansowej i dokonywanie inwestycji w projekty miejskie ujęte w zintegrowanych planach rozwoju obszarów miejskich.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.