Strona główna Wiadomości Karta Zasilacz już dostępna na poczcie

Karta Zasilacz już dostępna na poczcie

Karta Zasilacz już dostępna na poczcie

29 maja 2013 r. w województwie wielkopolskim Bank Pocztowy rozpoczyna pilotaż Zasilacza – pierwszej wydanej przez bank karty przedpłaconej. Karty sprzedawane będą w 152 placówkach pocztowych na terenie województwa.

Karta, która trafiła do sprzedaży za pośrednictwem wielkopolskich Placówek Pocztowych to karta przedpłacona (pre-paid). Nazywa się je elektronicznymi portmonetkami, bo pozwalają na bezpieczne dokonywanie płatności za produkty i usługi, bez konieczności noszenia ze sobą gotówki w tradycyjnym portfelu. Zasilacz Banku Pocztowego to także sposób na rozpoczęcie swojej przygody z finansami przez młodych ludzi – dla których kartę kupić i zasilać mogą ich rodzice. Jak kiedyś skarbonki.

– Zasilacz, który już jest sprzedaży na poczcie, może być zakupiony przez osoby pełnoletnie, ale użytkownikiem mogą być także dzieci powyżej 13 roku życia. Dzięki temu to wygodny sposób na przechowywanie czy oszczędzanie pieniędzy zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Karta pre-paid coraz chętniej kupowana jako forma nowoczesnego kieszonkowego, czy zabezpieczenie dla dziecka w podróży np. na wycieczce. Zasilacz w sytuacji awaryjnej rodzice mogą doładować w czasie rzeczywistym – mówi Anna Znamirowska-Stączek, dyrektor Biura Kart Bankowych w Banku Pocztowym.

Kupiona w Placówce Pocztowej karta Zasilacz może być zasilona pieniędzmi na trzy sposoby. Poprzez wpłatę gotówki na numer do wpłat podany na karcie w każdej placówce pocztowej lub Banku Pocztowego, a także w każdym innym banku. Poprzez przelew  – z dowolnego rachunku bankowego. Trzecia i najszybsza metoda to zasilenie natychmiastowe – szczególny rodzaj wpłaty, realizowany w wyznaczonych placówkach pocztowych województwa wielkopolskiego – ich lista znajduje się na stronie www.zasilacz24.pl. Wpłata wykonana w ten  sposób jest natychmiast dostępna na karcie.

Wprowadzony przez Bank Pocztowy ZASILACZ wyróżnia się jaskrawą, zieloną kolorystyką, który ma na celu zachęcenie do korzystania z produktu młodych ludzi – karta z tak oryginalnym wyglądem sama w sobie jest modnym gadżetem, który fajnie mieć w portfelu. Przede wszystkim jest to jednak wygodna i bezpieczna forma zarządzania pieniędzmi na wiele sposobów.

Kartą ZASILACZ można dokonywać operacji bezgotówkowych, jak płacenie kartą w sklepie, kinie, czy restauracji. Można nią też płacić w Internecie. – Osoby, które będą chciały pobrać gotówkę zgromadzoną na ZASILACZU też mają taką możliwość – pieniądze wypłacić można w każdym bankomacie, a co najważniejsze – również w placówkach Poczty Polskiej, a więc także w małych miejscowościach, gdzie często nie ma bankomatów. To szczególnie ważne z punktu widzenia Klientów, którzy często mieszkają z dala od wielkich miast. Bank Pocztowy na wiele sposobów stara się konsekwentnie działać na rzecz walki z wykluczeniem finansowym – dodaje Anna Znamirowska-Stączek.

Prowadzonemu pilotażowi towarzyszy wsparcie marketingowe – w Placówkach Pocztowych sprzedających karty widoczne będą plakaty oraz ulotki. Plakaty spotkać będzie można również w  wielkopolskich autobusach komunikacji miejskiej i PKS. Przez cały czas trwania pilotażu działać będzie dedykowana karcie strona internetowa www.zasilacz24.pl.

Prowadzony na terenie Wielkopolski pilotaż Zasilacza zaplanowany jest na 6 miesięcy, a sprzedane w ten sposób karty pre-paid obsługiwane będą do końca okresu ważności karty.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.