Strona główna Wiadomości Jubileuszowy Półmaraton Dąbrowski z PKO Bankiem Polskim

Jubileuszowy Półmaraton Dąbrowski z PKO Bankiem Polskim

Jubileuszowy Półmaraton Dąbrowski z PKO Bankiem Polskim

1,5 tysiąca zawodników wystartuje w niedzielę w X Półmaratonie Dąbrowskim. Imprezie będzie towarzyszył Bieg Skrzata dla najmłodszych, który zostanie rozegrany dzień wcześniej. Wszyscy uczestnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 48-letniej Beaty cierpiącej na nowotwór piersi. Na osoby, które pobiegną w półmaratonie po raz dziesiąty czeka niespodzianka.


X Półmaraton Dąbrowski wystartuje w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 sprzed stadionu „PIONIER” Ujejsce przy ul. Olimpijskiej. Meta znajduje się przed halą „Centrum” przy ul. Alei Róż 3. Wyróżnikiem biegu w Dąbrowie Górniczej jest szybka, płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów. 2 godziny i 45 minut to wyznaczony limit czasu, w jakim trzeba będzie ją pokonać. Limit zawodników wynosi 1500 osób. Podczas półmaratonu zobaczymy także miłośników Nordic Walking. Chodziarze ruszą o godz. 11.10 przy molo Pogorii III i będą rywalizować na dystansie 5 km.

 

Dzień wcześniej, 8 kwietnia zostaną rozegrane biegi dla dzieci i młodzieży tzw. Bieg Skrzata. Lekkoatletyczne zmagania najmłodszych rozpoczną się w parku miejskim im. Gen. Hallera o godz. 11.00. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce pod względem liczby i kategorii wiekowych uczestników – od maluchów po licealistów. Trasa wyścigu liczy od 200 m do 1000 m.

Cieszymy się, że PKO Bank Polski już po raz trzeci wspiera Półmaraton Dąbrowski. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i zachęcamy ich do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej dla Beaty. Pomoc jest bardzo prosta, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Beaty” i przekroczyć z nią linię mety – mówi Iwona Michalska, dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

Biorąc udział w X Półmaratonie Dąbrowskim będzie można pomóc 48-letniej Beacie, która zachorowała na nowotwór złośliwy piersi. Ze względu na dodatkowe obciążenia innymi schorzeniami np. problemami z kręgosłupem, nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, min. kamizelka limfatyczna i leczenie, na które zbierane są środki. Beata jest podopieczną Fundacji Onkologicznej Osób Młodych „Alivia”.

 

Zaangażowanie zawodników, którzy wezmą udział w inicjatywie, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki „biegnę dla Beaty” będzie można odbierać w Biurze Zawodów w Hali „Centrum” przy ul. Alei Róż 3 w sobotę 8 kwietnia w godz. 10.00-18.00 oraz w dniu biegu 9 kwietnia w godz. 7.00.-9.00. Uczestnicy Biegu Skrzata również mogą przyłączyć się do akcji.

 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W ubiegłym roku 523 zawodników IX Półmaratonu Dąbrowskiego włączyło się w akcję na rzecz 5-miesięcznej Basi. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na operację serca dziewczynki. Od 2013 r. odbyły się 254 takie akcje, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 267 beneficjentów kwotą ponad 3,5 mln zł.  

 

Dla osób, które startują w półmaratonie w Dąbrowie Górniczej po raz dziesiąty organizator przygotował w dniu imprezy niespodziankę. Aby ją otrzymać, wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko, miejscowość oraz numer telefonu na adres [email protected].

 

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

 

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.