Strona główna Wiadomości Józef Wancer nowym prezesem zarządu Banku BGŻ

Józef Wancer nowym prezesem zarządu Banku BGŻ

Józef Wancer nowym prezesem zarządu Banku BGŻ

Rada Nadzorcza Banku BGŻ powołała Józefa Wancera na stanowisko prezesa Zarządu Banku. Uchwała wejdzie w życie w momencie uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Józef Wancer będzie pełnił obowiązki prezesa.

Nowy prezes Banku BGŻ, Józef Wancer, obejmie swoją funkcję 16 września 2013 roku. – Józef Wancer posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym i wysoko cenione kompetencje. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania finansowego i operacyjnego. Posiadając tak szerokie kompetencje, będzie kontynuował budowę solidnych fundamentów rozwoju Banku BGŻ. Bank z pewnością odniesie korzyści płynące z wysokiej pozycji Józefa Wancera i jego szerokiej znajomości polskiego rynku finansowego – powiedział Alexander Pruijs, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ.

 

Jednocześnie Rada Nadzorcza pozytywnie oceniła pracę Geerta Embrechtsa, jako pełniącego obowiązki prezesa. Pozostaje on w Banku na stanowisku pierwszego wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar finansów.

Józef Wancer obecnie jest doradcą Zarządu w Deloitte Advisory. W latach 2000–2010 był prezesem Banku BPH, gdzie pod jego kierownictwem zrealizowane zostały liczne projekty w tym m.in. fuzja z Powszechnym Bankiem Kredytowym (PBK), podział Banku BPH oraz fuzja z GE Money Bank. W latach 1995–2000 pełnił funkcję wiceprezesa, a potem prezesa Zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. Przez blisko 25 lat był zatrudniony w Citibanku na stanowisku wiceprezesa i na stanowiskach kierowniczych w Nowym Jorku oraz w filiach w Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. W latach 1993–1995 był dyrektorem zarządzającym Legler Polonia sp. z o.o., a w latach 1992–1993 współtworzył Bank Rolno-Przemysłowy.

Józef Wancer należy do Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, jest przewodniczącym Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz członkiem rady Business Centre Club. Od października 2011 roku do 5 września 2013 roku był zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej Alior Banku. Jest członkiem rady nadzorczej Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA oraz KRUK SA. Zasiada w kapitule Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie transformacji Józef Wancer został odznaczony w 2005 roku Złotym Krzyżem Zasługi oraz w 2011 roku Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta.

Źródło: Bank BGŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.