Józef Wancer nowym prezesem zarządu Banku BGŻ

Rada Nadzorcza Banku BGŻ powołała Józefa Wancera na stanowisko prezesa Zarządu Banku. Uchwała wejdzie w życie w momencie uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Józef Wancer będzie pełnił obowiązki prezesa.

Nowy prezes Banku BGŻ, Józef Wancer, obejmie swoją funkcję 16 września 2013 roku. – Józef Wancer posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym i wysoko cenione kompetencje. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania finansowego i operacyjnego. Posiadając tak szerokie kompetencje, będzie kontynuował budowę solidnych fundamentów rozwoju Banku BGŻ. Bank z pewnością odniesie korzyści płynące z wysokiej pozycji Józefa Wancera i jego szerokiej znajomości polskiego rynku finansowego – powiedział Alexander Pruijs, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ.

 

Jednocześnie Rada Nadzorcza pozytywnie oceniła pracę Geerta Embrechtsa, jako pełniącego obowiązki prezesa. Pozostaje on w Banku na stanowisku pierwszego wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar finansów.

Józef Wancer obecnie jest doradcą Zarządu w Deloitte Advisory. W latach 2000–2010 był prezesem Banku BPH, gdzie pod jego kierownictwem zrealizowane zostały liczne projekty w tym m.in. fuzja z Powszechnym Bankiem Kredytowym (PBK), podział Banku BPH oraz fuzja z GE Money Bank. W latach 1995–2000 pełnił funkcję wiceprezesa, a potem prezesa Zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. Przez blisko 25 lat był zatrudniony w Citibanku na stanowisku wiceprezesa i na stanowiskach kierowniczych w Nowym Jorku oraz w filiach w Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. W latach 1993–1995 był dyrektorem zarządzającym Legler Polonia sp. z o.o., a w latach 1992–1993 współtworzył Bank Rolno-Przemysłowy.

Józef Wancer należy do Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, jest przewodniczącym Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz członkiem rady Business Centre Club. Od października 2011 roku do 5 września 2013 roku był zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej Alior Banku. Jest członkiem rady nadzorczej Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA oraz KRUK SA. Zasiada w kapitule Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie transformacji Józef Wancer został odznaczony w 2005 roku Złotym Krzyżem Zasługi oraz w 2011 roku Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta.

Źródło: Bank BGŻ

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.