Jak pozbyć się długów ?

Na takie pytanie można odpowiedzieć w bardzo prosty sposób – długów najłatwiej jest się pozbyć spłacając je. Problem w tym, że w wielu przypadkach dłużnicy nie mają wystarczających środków finansowych na to, aby móc spłacić dług.

Pojawia się sytuacja, w której dłużnik zalega z płatnością kolejnych rat swoich zobowiązań, przez co naraża się na windykację należności ze strony wykwalifikowanej firmy i na wizytę u siebie w domu komornika. Aby do tego nie dopuścić najlepiej zawsze, jeśli tylko mamy problemy ze spłatą np. rat kredytów i pożyczek, należy kontaktować się z bankiem czy firmą pożyczkową i negocjować warunki późniejszej spłaty zobowiązania. Będzie to kosztowało więcej, niż spłata kredytu terminowo, ale za to nie będziemy mieli naliczanych karnych odsetek za zwłokę, a komornik nie zabierze nam naszych rzeczy osobistych na zabezpieczenie długu.

Pożyczka na spłatę długu?

Osoby, które zalegają z płatnością czynszu za mieszkanie czy opłat za media w domu, oraz rat kredytów i pożyczek, często uciekają się do najprostszego w ich mniemaniu sposobu na pozbycie się długów. Pożyczają pieniądze, aby spłacić inne kredyty i zobowiązania. Pożyczki od znajomych czy firm pozabankowych nie są najlepszym sposobem na to, aby spłacić długi. Firmy pożyczkowe owszem, pożyczą pieniądze nawet dłużnikowi wpisanemu do BIK-u, ale na bardzo wysoki procent. W konsekwencji, tylko na pewien czas oddalimy egzekucję należności, a windykować je będzie inna instytucja niż bank czy spółdzielnia mieszkaniowa. Pożyczając pieniądze na spłatę innych zobowiązań łatwo możemy wpaść w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno jest się wydostać. W ten sposób wiele osób traci własne majątki, a nawet dorobek całego życia, nie mogąc sobie poradzić z długami.

A może konsolidacja?

Jeśli posiadamy kilka mniejszych długów, możemy je połączyć w jedno, duże zobowiązanie z jedną ratą kredytową. Na tym polegają kredyty konsolidacyjne dostępne w wielu bankach. Można je zaciągnąć tylko wówczas, gdy nie zalegamy ze spłatą rat kredytów i pożyczek. Nie jest to więc sposób na oddłużenie się, ale na bardziej komfortową spłatę posiadanych zobowiązań finansowych. Kredyty konsolidacyjne będą odpowiednie dla tych osób, które przewidują problemy ze spłatą rat kredytów i pożyczek w najbliższej przyszłości. Kredyt konsolidacyjny pozwala na obniżenie wysokości spłacanych rat. Klient płaci jedną, z reguły niższą ratę kredytową, zamiast kilku w miesiącu, których łączna wysokość byłaby większa. Kredyt konsolidacyjny umożliwia też wydłużenie okresu kredytowania i rozłożenie zobowiązania na niższe miesięczne raty.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.