Strona główna Poradnik finansowy Jak pozbyć się długów ?

Jak pozbyć się długów ?

Jak pozbyć się długów ?

Na takie pytanie można odpowiedzieć w bardzo prosty sposób – długów najłatwiej jest się pozbyć spłacając je. Problem w tym, że w wielu przypadkach dłużnicy nie mają wystarczających środków finansowych na to, aby móc spłacić dług.

Pojawia się sytuacja, w której dłużnik zalega z płatnością kolejnych rat swoich zobowiązań, przez co naraża się na windykację należności ze strony wykwalifikowanej firmy i na wizytę u siebie w domu komornika. Aby do tego nie dopuścić najlepiej zawsze, jeśli tylko mamy problemy ze spłatą np. rat kredytów i pożyczek, należy kontaktować się z bankiem czy firmą pożyczkową i negocjować warunki późniejszej spłaty zobowiązania. Będzie to kosztowało więcej, niż spłata kredytu terminowo, ale za to nie będziemy mieli naliczanych karnych odsetek za zwłokę, a komornik nie zabierze nam naszych rzeczy osobistych na zabezpieczenie długu.

Pożyczka na spłatę długu?

Osoby, które zalegają z płatnością czynszu za mieszkanie czy opłat za media w domu, oraz rat kredytów i pożyczek, często uciekają się do najprostszego w ich mniemaniu sposobu na pozbycie się długów. Pożyczają pieniądze, aby spłacić inne kredyty i zobowiązania. Pożyczki od znajomych czy firm pozabankowych nie są najlepszym sposobem na to, aby spłacić długi. Firmy pożyczkowe owszem, pożyczą pieniądze nawet dłużnikowi wpisanemu do BIK-u, ale na bardzo wysoki procent. W konsekwencji, tylko na pewien czas oddalimy egzekucję należności, a windykować je będzie inna instytucja niż bank czy spółdzielnia mieszkaniowa. Pożyczając pieniądze na spłatę innych zobowiązań łatwo możemy wpaść w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno jest się wydostać. W ten sposób wiele osób traci własne majątki, a nawet dorobek całego życia, nie mogąc sobie poradzić z długami.

A może konsolidacja?

Jeśli posiadamy kilka mniejszych długów, możemy je połączyć w jedno, duże zobowiązanie z jedną ratą kredytową. Na tym polegają kredyty konsolidacyjne dostępne w wielu bankach. Można je zaciągnąć tylko wówczas, gdy nie zalegamy ze spłatą rat kredytów i pożyczek. Nie jest to więc sposób na oddłużenie się, ale na bardziej komfortową spłatę posiadanych zobowiązań finansowych. Kredyty konsolidacyjne będą odpowiednie dla tych osób, które przewidują problemy ze spłatą rat kredytów i pożyczek w najbliższej przyszłości. Kredyt konsolidacyjny pozwala na obniżenie wysokości spłacanych rat. Klient płaci jedną, z reguły niższą ratę kredytową, zamiast kilku w miesiącu, których łączna wysokość byłaby większa. Kredyt konsolidacyjny umożliwia też wydłużenie okresu kredytowania i rozłożenie zobowiązania na niższe miesięczne raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.