Iwona Czułada wiceprezesem zarządu PKO Finat

Rada Nadzorcza PKO Finat powołała Iwonę Czuładę na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO Finat z dniem 2 czerwca br. Do jej zadań będzie należeć nadzór nad obszarem finansów i kontrolingu, usług księgowości funduszy oraz ryzyka.


Iwona Czułada jest absolwentką SGH. Od 2009 do 2016 roku pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacji w PKO Banku Polskim. Odpowiadała za opracowanie i koordynację implementacji strategii Banku w zakresie rozwoju Grupy Kapitałowej Banku, optymalizację struktury Grupy, realizację sprawnego nadzoru właścicielskiego Banku nad podmiotami oraz koordynację realizacji inwestycji kapitałowych i sprzedaży aktywów.

 

W tym okresie brała udział w procesie przejęcia i połączenia z bankiem Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska i Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. W latach 2004-2007 była Dyrektorem Operacyjnym Zespołu Koordynacji Audytu Rynkowego oraz Dyrektorem w Departamencie Audytu w Banku Pekao SA. W latach 2001-2004 była Dyrektorem Audytu Wewnętrznego w Dresdner Bank Polska SA. Początki swojej kariery związała z firmami Deloitte and Touche, a następnie PricewaterhouseCoopers.

 

Iwona Czułada zastąpiła na stanowisku Bogusława Gwiazdę.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.