Strona główna Wiadomości Integracja z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym

Integracja z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym

Integracja z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym

Wspieranie wszechstronnego rozwoju lokalnej społeczności to jeden z filarów Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym. Dlatego Bank od lat włącza się w organizację wydarzeń tworzących Radomszczańskie Spotkania Integracyjne oraz Radomszczańskie Dni Rodziny.


Radomszczańskie Spotkania Integracyjne od 14 lat łączą środowiska osób niepełnosprawnych i pomagają budować ich relacje z lokalną społecznością. Jedną z inicjatyw wpisujących się w bogaty program Spotkań jest Ogólnopolski Międzyośrodkowy Konkurs Artystyczny „Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią”, który promuje plastyczny, recytatorski oraz muzyczny rozwój dzieci i młodzieży ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz klas integracyjnych. 17 maja 2016 r. w XIV edycji konkursu organizowanego przez SOS-W w Radomsku udział wzięło 49 uczestników z 9 placówek kształcenia specjalnego z województw łódzkiego i śląskiego. ESBANK Bank Spółdzielczy jako sponsor główny ufundował nagrody dla wszystkich uczestników imprezy.

 

Bank od lat wspiera także organizację Radomszczańskich Dni Rodziny, połączonych z uroczystościami ku czci św. Jadwigi Królowej, patronki miasta Radomsko. XVII już edycja Dni Rodziny odbywa się pod hasłem: „O godne narzeczeństwo”, rusza 29 maja i potrwa do 13 czerwca br. W tym czasie radomszczanie będą mogli spotkać się przy okazji licznych imprez religijnych, rodzinnych i integracyjnych, organizowanych przez wspólnoty katolickie, organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe, szkoły i przedszkola.

 

Główne cele obu wspieranych przez Bank inicjatyw to wzmacnianie społecznych więzi oraz promowanie w lokalnym środowisku pozytywnych wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.